Talk icon

Informacje

12-08-2022

Autor: Jagoda Mrowiec

Ciągnik rolniczy wpadł do rowu. Kierowca miał ponad 2 promile

Ciągnik

Pijany rolnik w Małopolsce spowodował niebezpieczny wypadek. Ciągnik rolniczy, którym kierował wywrócił się do rowu. Mężczyzna nie jechał sam.

Wypadki z udziałem pojazdów rolniczych nie należą do rzadkości, szczególnie w sezonie żniw. Choć policja wielokrotnie apeluje o ostrożność, niektórym kierowcom nadal ewidentnie brak wyobraźni. Przykładem może być traktorzysta z Obidzy, który z trudem utrzymywał się na nogach, a mimo to postanowił usiąść za kierownicą.

Ponad 2 promile w wydychanym 

Wypadek, o którym mowa, miał miejsce w środę 10 sierpnia 2022 roku w Obidzy w gminie Łącko (województwo małopolskie). Nieodpowiedzialny traktorzysta kierował pojazdem typu ,,Sam” pod wpływem alkoholu. Nie podróżował sam. Na miejscu pasażera siedział bowiem 23– latek. Pijany mężczyzna chwiał się na nogach, nic więc dziwnego, że nie zapanował także nad maszyną, która wymknęła mu się spod kontroli.

Ciągnik rolniczy zjechał do przydrożnego rowu i wywrócił się na lewy bok. Jak często w takich wypadkach bywa, kierowca wyszedł bez szwanku. Pasażer natomiast trafił na SOR szpitala w Nowym Sączu z podejrzeniem złamania kończyny dolnej.

Przybyli na miejsce policjanci z KPP w Starym Sączu wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Wiadomo już natomiast, że alkomat, którym badany był kierowca ciągnika, wskazał więcej niż 2 promile alkoholu w powietrzu wydychanym. Za bezmyślność mężczyznę czeka zapewne dotkliwa kara.

Ciągnik

Ciągnik kierowany przez pijanego i obywatelskie zatrzymanie

W poniedziałek 8 sierpnia  za kierownicę ciągnika w Pułtusku wsiadł inny pijany kierowca. Po godz. 13, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku został poinformowany o ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. Z relacji zgłaszających wynikało, że ciągnik marki Ursus, po dojechaniu do skrzyżowania stanął i przez kilka minut nie kontynuował jazdy.

Zaniepokojona, stojąca za nim osobówką 39–latka postanowiła sprawdzić przyczynę zachowania kierowcy. Dołączyła do niej 60–latka, która chcąc przejść przez ulicę zauważyła leżącego na kierownicy ciągnika mężczyznę. Kobiety obudziły traktorzystę, wyłączyły silnik, odebrały kluczyki i zgłosiły interwencję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali go badaniu na trzeźwość, wynik wykazał, że w krwi 54–latka były ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie reagował na polecenia mundurowych, był agresywny i podczas wykonywanych czynności znieważył słowami wulgarnymi policjantów. Zatrzymany traktorzysta został przewieziony do komendy. Odpowie za swoje zachowanie przed Sądem.

Czytaj również:Niebezpieczny wypadek; przyczepa ze zbożem wbiła się w dom

Sadeczanin.info /fot.FB, OSP Obidza

swiatrolnika.info 2023