PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Niebezpieczny wypadek; przyczepa ze zbożem wbiła się w dom

Niebezpieczny wypadek; przyczepa ze zbożem wbiła się w dom

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-08-11 21:30:00
Przyczepa ze zbożem

Do niebezpiecznego wypadku doszło we wtorkowy poranek w Jastrzębniku, gdzie przyczepa ze zbożem wbiła się w budynek mieszkalny.

Kierowca ciągnika rolniczego jechał przez miejscowość z przyczepą wypełnioną zbożem. W pewnym momencie przyczepa odpięła się od ciągnika i uderzyła w budynek mieszkalny. W środku znajdowała się kobieta z dzieckiem. Okazało się, że kierowca ciągnika ma zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Przyczepa ze zbożem uszkodziła budynek mieszkalny

We wtorek 9 sierpnia o godz. 10.21 dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Jastrzębnik. Jak wynikało ze zgłoszenia, w budynek mieszkalny uderzyła przyczepa ze zbożem. Na miejsce została wysłana policja, straż pożarna i pogotowie.“Kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą, na której znajdowało się zboże jechał drogą wojewódzką nr 158 w kierunku miejscowości Goszczanowo. W pewnym momencie, z niewyjaśnionych przyczyn, przyczepa odpięła się od ciągnika i uderzyła w budynek mieszkalny. W momencie wypadku w domu znajdowała się kobieta z 1,5 rocznym dzieckiem” – opowiada Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Przypomnijmy, że w połowie lipca przez pomyłkę rolnika doszło do rozsypania zboża na drogę.

Przyczepa ze zbożem

Siła uderzenia była tak duża, że przyczepa ze zbożem przebiła mur i zatrzymała się w domowej kuchni. Kobieta z 1,5 rocznym dzieckiem, która przebywała w domu, została zabrana do szpitala na badania. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

“Wobec kierowcy ciągnika rolniczego został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę ciągnika, chociaż ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi” – powiedziała Ziętek.

Czytaj też: Pijany traktorzysta zatrzymany przez odpowiedzialne obywatelki

gorzowianin.com/fot.Facebook