PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Zakłady produkcyjne Ovostar, mimo wojny, działają bez zmian

Zakłady produkcyjne Ovostar, mimo wojny, działają bez zmian

Autor: Emilia Gromczak 2022-05-05 11:00:00
Ovostar

Zakłady produkcyjne, będące jednym z czołowych producentów jaj na Ukrainie, Ovostar Union nadal działają w trybie przedwojennym.

Portal Agravery.com donosi, że według wyników pierwszego kwartału jeden z czołowych producentów jaj i produktów jajecznych na Ukrainie działa z pewnymi zmianami bez zmian. Główne zakłady produkcyjne grupy są skoncentrowane w obwodach Fastów i Biała Cerkiew, gdzie nie było poważnych walk.

Zakłady Ovostar działają, jak przed wojną

Agrotimes.ua wydał oświadczenie, w którym czytamy, że główne zakłady produkcyjne grupy są skoncentrowane w obwodzie kijowskim, w obwodach Fastów i Biała Cerkiew, gdzie nie było poważnych walk. Kurniki w Wasylkowie i Stawyszczach, a także zakład przetwórstwa jaj w Wasylkowie są nienaruszone i nadal działają. Odnotowano, że zakład przetwórstwa jaj w Makarowie (obwód Bucza) czasowo wstrzymał produkcję do czasu zwolnienia z pracy pod koniec marca.

Ovostar jajka

Niszczenie budynków i zboża

Ovostar podaje, że urządzenia produkcyjne i magazyny produktów jajecznych są nienaruszone. Jednak dochodzi do bezkrytycznych uszkodzeń budynków administracyjnych i przemysłowych. Kierownictwo oczekuje, że zakład wznowi pracę po naprawach. Ovostar Union wspiera Siły Zbrojne i wolontariuszy. Od początku działań wojennych na potrzeby humanitarne przekazano około 2 mln jaj. 

Przypominamy, że Rosjanie niszczą sprzęt rolniczy oraz zboża.We wtorek szef władz obwodowych Serhij Hajdaj poinformował na Telegramie, że w mieście Rubiżnem Rosjanie ostrzelali elewator w mieście Rubiżne w obwodzie ługańskim. Zniszczyli zboża, które wystarczyłyby 300 tys. ludzi na rok. 

Czytaj również: Ovostar Union zmniejszył wolumeny eksportu jaj w skorupkach

agravery.com/fot.pixabay.com


Autor: Świat Rolnika

Pyszne i zdrowe. Jaja od kur zielononóżek warte swojej ceny


Autor: Świat Rolnika

Przez HPAI Bośnia i Hercegowina nałożyła restrykcje na 2 województwa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Producenci drobiu i warzyw apelują o zapewnienie dostępu do opału


BULT SMOGOWICZE