PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Hodowla / Drób i jaja / Saudyjskie drobiarstwo rośnie w siłę. Duży gracz zwiększył przychody

Saudyjskie drobiarstwo rośnie w siłę. Duży gracz zwiększył przychody

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-06 10:30:00
drobiarstwo

Saudyjskie drobiarstwo w ostatnim czasie stawia na rozwój. Jeden z dużych graczy na rynku zwiększył przychody w skali roku aż o 18%. 

Monitoring Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz wykazał, że drugim pod względem wielkości producentów drobiu w Arabii Saudyjskiej jest Tanmiah. Aktualnie firma stawia na dostarczenie drobiu na rynek lokalny. W połowie 2021 roku ogłosiła, że wpływy ze sprzedaży akcji planuje zainwestować w podwojenie produkcji w najbliższych pięciu latach.

Drobiarstwo w Arabii Saudyjskiej

Drobiarstwo w Arabii Saudyjskiej mocno się rozwija za sprawą drugiego pod względem wielkości producenta drobiu w tym kraju Tanmiah.  Grupa spożywca Tanmiah Food Company w połowie 2021 r. podała, że planuje zainwestować wpływy ze sprzedaży akcji w podwojenie produkcji w najbliższych pięciu latach. Jak wskazuje KIPDiP, takie działania wskazują na dowód skuteczności zintensyfikowanych działań władz Arabii Saudyjskiej w kierunku zwiększenia samowystarczalności w produkcji żywności.

Przypominamy, że jednym z głównych elementów planu saudyjskiego „Wizja 2030” jest właśnie bezpieczeństwo żywnościowe. Plan przyjmuje politykę rozwoju, aby bezpiecznie przenieś gospodarkę Królestwa do ery postnaftowej poprzez inwestycje w innowacje, energię odnawialną, bezpieczeństwo żywnościowe oraz dywersyfikację gospodarczą.

saudyjskie drobiarstwo

Spory wzrost przychodów dużego gracza w sektorze

Tanmiah oprócz inwestycji, które pozytywnie wpływają na drobiarstwo w Arabii Saudyjskiej, zwiększył przychody ze sprzedaży mięsa drobiowego o 18 proc. w porównaniu r/r do 435 mln SR (116 mln USD). Wzrost osiągnięto dzięki korzystnej sprzedaży w segmencie drobiu świeżego, jak i produktów przetworzonych. KIPDiP podaje, że zaobserwowano wyraźny wzrost cen i popytu u konsumentów w kategorii świeżych kurczaków. Jednak dochód netto firmy spadł do 1,54 mln SR w pierwszym kwartale 2022 r. z 18,79 mln SR odnotowanych w tym samym okresie poprzedniego roku. Firma przypisała spadek wzrostowi cen zbóż i zwiększonym wydatkom na sfinansowanie planów ekspansji. Saudyjski producent dostrzega dobre perspektywy do dalszego wzrostu sprzedaży oraz możliwość poprawy zarządzania kosztami w celu wsparcia marż.

Sprawdź również: Drób z Brazylii w krajach arabskich cieszy się wielką popularnością

kipdip.org.pl/fot.pixaba.com


Kura silka – ozdobna kura, która może wychowywać inne ptaki

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-26 11:00:00

Przepiórka chińska – najpopularniejsza odmiana na świecie

Autor: Świat Rolnika 2022-06-26 07:00:00

Grypa ptaków odpuszcza; Polska krajem wolnym od choroby?

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-23 12:15:00

BULT SMOGOWICZE