PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / PETA bojkotuje Wiedźmina za wykorzystanie prawdziwych zwierząt na planie

PETA bojkotuje Wiedźmina za wykorzystanie prawdziwych zwierząt na planie

Autor: Michał Rybka 2021-12-29 13:14:22
PETA

W filmach i serialach historycznych żywe zwierzęta stanowią nieodłączny element świata. Jednak PETA sądzi inaczej i "atakuje" poszczególne produkcje.

Tym razem oberwało się popularnemu na całym świecie serialowi Netflixa pt.: “Wiedźmin”, który powstaje na bazie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Organizacja antyhodowlana wyraziła swoje niezadowolenie z drugiego sezonu tego serialu. Aktywiści są oburzeni, ponieważ w produkcji wykorzystano egzotyczne zwierzęta, takie jak małpy wiewiórki i lemury.

"Potworny problem" aktywistów

PETA w swoim oświadczeniu określiła jako „potworny problem” fakt, że organizatorzy serii „podobno potwornie wybrali eksploatację” wspomnianego gatunku.peta3 29.12

Aktywiści swoim skromnym zdaniem rekomendują producentom wykorzystanie zwierząt zdigitalizowanych z efektami specjalnymi zamiast prawdziwych okazów zaczerpniętych ze środowiska naturalnego. Dodatkowo organizacja zaapelowała, aby nie oglądać drugiego sezonu „Wiedźmina”, bo oglądając takie seriale, wspieramy wykorzystywanie zwierząt na planach zdjęciowych. Warto wiedzieć, że aktywiści również z tej organizacji postrzegają wełnę jako "produkt skrajnej przemocy".

PETA: Dobrostan zwierząt na planach filmowych to iluzja

W dalszej części oświadczenia PETA określiła niektóre traumatyczne przeżycie, przez które muszą przechodzić młode zwierzęta na planach zdjęciowych.
„Zazwyczaj przemysł rozrywkowy przedwcześnie oddziela te zwierzęta od ich matek i udaremnia ich instynktowną potrzebę odkrywania, wybierania partnera, wychowywania młodych i poszukiwania pożywienia” – czytamy w komunikacie.

Nie można kompletnie zbagatelizować sprawy, ponieważ podczas kręcenia niektórych produkcji, rzeczywiście ginęły zwierzęta. Na przykład psy, które zginęły podczas kręcenia „Marmaduke” i 27 innych zwierząt, które zginęły podczas nagrywania filmu „Hobbit: Niezwykła Podróż”.

Od 1939 r. American Humane Association (AHA) jest odpowiedzialne za potwierdzanie i wymaganie, aby w dużych produkcjach nie dochodziło do maltretowania zwierząt na planach zdjęciowych. Pomimo powołania odpowiednich organów PETA nie zgadza się z AHA, gdyż jej zdaniem nie dbają oni o dobrostan zwierząt, które znajdują się poza planem i obiektywem kamer.

Czytaj także: PETA oburzona… zastawianiem pułapek na nowojorskie szczury

źródła: romantica.cl/ fot. TT TheWitcher