PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Aktywiści Extinction Rebellion zablokowali jedną z głównych ulic Lublina

Aktywiści Extinction Rebellion zablokowali jedną z głównych ulic Lublina

Autor: Michał Rybka 2022-01-17 11:54:38
Extinction Rebellion

Aktywiści z lubelskiego Extinction Rebellion postanowili wstrzymać ruch na ul. Świętoduskiej. Tym sposobem chcieli zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny.

Kierowcy jadący w piątek do pracy zapewne nie byli zadowoleni z faktu, że grupka aktywistów zablokowała jedną z głównych ulic w Lublinie. Choć blokada ruchu trwała zaledwie kilka minut, to organizatorzy protestu chcieli w ten sposób zwrócić uwagę rządzącym. Ich zdaniem „polityczni decydenci” pozostają bierni w sprawie ogólnoświatowego kryzysu klimatycznego.

Extinction Rebellion trąbi o globalnej zagładzie

"Zmiany klimatu ograniczają już nawet dostęp do wody i żywności. To prowadzi do pogorszenia się warunków życia i w wielu przypadkach jest przyczyną konfliktów. Zwiększa się też obszar gorących stref – praktycznie niezdatnych do zamieszkania przez ludzi. Kryzys klimatyczny ściąga groźbę zagłady na całą planetę i wszystkie istoty" – oznajmili aktywiści z ruchu „Extinction Rebellion Lublin”.extinctionrebellionlublin2 17.01

Ponadto, uczestnicy protestu postrzegają budowę zasieków na granicy polsko-białoruskiej jako czynnik, który przyczyni się do destrukcji lokalnego środowiska naturalnego. Ich zdaniem taki stan rzeczy okaże się opłakany w skutkach dla np. migracji grup zwierząt.

Za 30 lat możemy mieć dziesiątki milionów migrantów w Europie

Jak się okazuje, migracja grup zwierząt jest jednym z wielu problemów. Aktywiści twierdzą, że obecne wydarzenia to jedynie preludium do tego, co będzie działo się w przyszłości i przestrzegają przed globalną zagładą ludzkości oraz środowiska.

"Jeśli nie podejmiemy radykalnych działań związanych z klimatem to za 30 lat dziesiątki milionów migrantów będzie szukało schronienia w Europie. Zmiana klimatu i migracje ludności to jedne z najważniejszych tematów i największych wyzwań, przed którymi stoimy w XXI wieku" – twierdzą aktywiści z Extinction Rebellion.

Czytaj także: Aktywiści Extinction Rebellion wdarli się do kościoła i zakłócili mszę świętą

źródła: kurierlubelski.pl/ fot. facebook XRLublin


Autor: Świat Rolnika

Russell Wilson i Ciara zaatakowani przez PETA za... adopcję psa


Autor: Tomasz Racki

Aktywiści kpią z Jezusa? „Dziś poruszałby się na hulajnodze, nie na osiołku”


Autor: Świat Rolnika

Greenpeace żąda usunięcia statków wycieczkowych z Antwerpii


BULT SMOGOWICZE