PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /W Dolnej Saksonii zaginął ogier warty 100 000 euro. Policja szuka złodziei

W Dolnej Saksonii zaginął ogier warty 100 000 euro. Policja szuka złodziei

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-12 14:30:00
ogier

W Dolnej Saksonii nieznani wcześniej sprawcy ukradli nagrodzonego konia wierzchowego. Ogier ma wartość około 100 000 euro.

Jak donosi Inspektorat Policji Stade, nieznani sprawcy ukradli cennego konia wierzchowego w nocy z piątku na sobotę w Dammhausen, dystrykcie Buxtehude w Dolnej Saksonii. Do incydentu doszło około 2 w nocy w ujeżdżalni na Westmoor Street. Rodzinę właściciela stajni obudziły głośne odgłosy z sąsiedniej stajni.

Ogier warty pół miliona złotych skradziony w Dolnej Saksonii

W sobotę w Dolnej Saksonii doszło do kradzieży bardzo cennego konia. Jest to ogier wart 100 000 euro. Jak poinformował Inspektorat Policji Stade, nieznani sprawcy ukradli cennego konia wierzchowego w nocy z piątku na sobotę w Dammhausen, dystrykcie Buxtehude w Dolnej Saksonii. 

Do incydentu doszło około 2 w nocy w ujeżdżalni na Westmoor Street. Rodzinę właściciela stajni obudziły głośne odgłosy z sąsiedniej stajni.

Grupa weterynarjna Heeslingen opublikowała post w mediach społecznościowych, w którym apeluje o pomoc w znalezieniu konia.
w sobotę

"Dziś między północą a 2 w nocy ze stajni Brunckhorst w Buxtehude/Dammhausen zniknął trzyletni licencjonowany ogier Bon Coeur. Cztery konie wypuszczono z boksu, ogier nigdy się nie pojawił. Czy ktoś go widział? To była kradzież. Prosimy o hojne dzielenie się informacjami w kręgach zawodowych koni. Za istotne informacje czeka nagroda!" – czytamy. 

W ubiegłym roku doszło do włamania w stadninie koni w Iwnie (woj. wielkopolskie). 21-latek włamał się do magazynów w budynku stadniny. Straty oszacowano na 10 tys. zł. W ujęciu złodzieja pomógł policyjny pies, który w kilka godzin doprowadził funkcjonariuszy do skradzionych przedmiotów i sprawcy.

Sprawdź również: Złodzieje bydła powrócili! Zamiast koni mają ciężarówki i quady

agrarheute.com/fot.pixabay.com


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 21 i 22 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: W sobotę możliwe przelotne opady deszczu


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna znów atakuje. Kolejny przypadek wykryty u lisa 


BULT SMOGOWICZE