PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 4 i 5 lipca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 4 i 5 lipca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-04 09:30:00
Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że najbliższe dwa dni będą upalne. Lokalnie przewidywane są opady deszczu oraz burze.

IMGW informuje, że wschodnia oraz częściowo centralna i południowa Europa będą w zasięgu słabego, oraz rozległego wyżu znad Rosji. Pozostały obszar Europy znajdzie się pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego oraz związanych z nim frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Rosji, jedynie nad zachodnie województwa nasunie się zatoka niżowa. Z południowego zachodu będzie napływało upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie powoli spadać.

Szczegółowa prognoza pogody na czwartek

W czwartek na terenie całego kraju pochmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 27 st. C na północnym wschodzie do 30 st. C w centrum i 36 st. C na zachodzie, w rejonach podgórskich około 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na północnym zachodzie stopniowo wzrastające do dużego i nad ranem możliwy tam przelotny deszcz. Prognoza pogody wskazuje, że temperatura minimalna od 12 st. C, 13 st. C na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 18 st. C w centrum i 21 st. C na krańcach zachodnich oraz lokalnie nad morzem. Wiatr na ogół słaby, południowy i południowo-wschodni.

Prognoza pogody

Piątek będzie upalny, prognozowane lokalne opady i burze

W piątek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, od północnego zachodu wzrastające do dużego, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz prognoza pogody przewiduje, że wysokość opadów wyniesie do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C, 23 st. C nad morzem i 25 st. C na Pomorzu Zachodnim do 32 st. C w centrum i 35 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie słaby, zmienny. W czasie burz wiatr silniejszy, w porywach do 80 km/h.

Prognoza pogody wskazuje, że w Warszawie w czwartek będzie słonecznie. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 18 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

W piątek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Czytaj też: IMGW ostrzega: Nad Polskę nadchodzą upały dochodzące do 36 st. C

PAP/fot.Pixabay