PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 3 i 4 sierpnia

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 3 i 4 sierpnia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-03 09:30:00
prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje przelotne opady deszczu, a także lokalne burze. Czekają nas jednak wysokie temperatury.

Północna oraz południowo-wschodnia część Europy będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Barentsa oraz Krymem wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu obejmą swym zasięgiem wyże. Polska będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Wschodnia i centralna część kraju pozostanie w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego, nad część zachodnią zacznie napływać masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza pogody na środę

W środę w ciągu dnia zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie możliwe także burze. Temperatura maksymalna od 26 st. C, 28 st. C na wschodzie oraz nad morzem do 30 st. C, 33 st. C na zachodzie; chłodniej na Podhalu, około 24 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby, na północny miejscami umiarkowany, na wschodzie kraju z kierunków wschodnich, na zachodzie z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy zachmurzenie małe, na północy miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od 15 st. C do 20 st. C, chłodniej, od 12 st. C do 14 st. C będzie na krańcach wschodnich kraju i w rejonach podgórskich. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

prognoza pogody

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek zachmurzenie małe, na północy także umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27 st. C, 29 st. C na krańcach wschodnich kraju oraz nad morzem, około 31 st. C w centrum do 32 st. C, 36 st. C na zachodzie; chłodniej na Podhalu, około 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, jedynie na południowym wschodzie kraju wschodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 17 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czwartek słonecznie. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

Czytaj też: Pogoda na sierpień – czekają nas fale upałów i rekordy temperatur

PAP/fot.pixabay