PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 12 i 13 czerwca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 12 i 13 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-12 11:04:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni w końca może napawać lekkim optymizmem. IMGW informuje, że znajdujemy się pod wpływem wyżu znad Atlantyku.

Polska jest w zasięgu wspomnianego klina wyżowego. W północno-zachodniej połowie kraju zaznacza się wpływ pofalowanego frontu chłodnego, związanego z niżem znad północnej Skandynawii. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie, na ogół ciepłe, jedynie na północy kraju chłodniejsze. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody na niedzielę

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w niedzielę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a wieczorem w centrum, na zachodzie i południowym zachodzie również burze, którym może towarzyszyć niewielki grad. Wysokość opadów podczas burz około 10 mm.

Temperatura maksymalna od 21 st. C, 23 st. C na północy i w rejonach podgórskich Karpat do około 25 st. C w centrum i 28 st C na południowym zachodzie; chłodniej miejscami na wybrzeżu, około 19 st. C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich, na południowym wschodzie z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Prognozowana suma opadów w czasie trwania burz do 10 mm. Temperatura maksymalna około 25 st. C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. W czasie trwania burz w porywach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie przeważnie małe. Miejscami przelotne opady deszczu, a w centrum i na południowym zachodzie również burze, początkowo lokalnie z niewielkim gradem. Wysokość opadów podczas burz do 15 mm.

Temperatura minimalna od 11 st. C, 13 st. C na północy, północnym wschodzie i w obszarach podgórskich Karpat do 14 st. C, 16 st. C na pozostałym obszarze.

Prognoza pogody na poniedziałek

Wiatr przeważnie słaby, zmienny. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w poniedziałek prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Wysokość opadów podczas burz na północnym zachodzie i zachodzie kraju przeważnie do 15 mm, na pozostałym obszarze do 30 mm, lokalnie, zwłaszcza na północnym wschodzie, do 40 mm.

Temperatura maksymalna w przeważającej części kraju od 20 st. C do 24 st. C, chłodniej na Pomorzu i wybrzeżu, od 17 st. C do 19 st. C, a cieplej na południowym wschodzie, od 25 st. C do 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie zachodni i północno-zachodni, tylko na południowym wschodzie w pierwszej połowie dnia z południa. Wysoko w górach wiatr umiarkowany wzmagający się do dość silnego i silnego, do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. Podczas burz porywy wiatru lokalnie do 90 km/h.

W nocy w stolicy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura minimalna około 15 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W trakcie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna około 25 st. C. Wiatr początkowo słaby, zmienny, później również umiarkowany, północno-zachodni. W trakcie burz porywy do 90 km/h.

Czytaj również: IMGW: W niedzielę w całym kraju mogą występować przelotne deszcze

PAP/fot.pixabay


Polowania z użyciem broni krótkiej dozwolone? Nowelizacja przepisów

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 12:30:00

Prof. Jan Szyszko uhonorowany pomnikiem w Jarocinie

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 10:30:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 09:00:00

BULT SMOGOWICZE