PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 11 i 12 czerwca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 11 i 12 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-11 10:47:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni w końca może napawać lekkim optymizmem. Mimo tego zachód Europy nadal znajduje się w zasięgu wyżu.

Przeważająca część Polski jest pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Na południowym wschodzie zaznaczy się jeszcze strefa odsuwającego się na wschód, pofalowanego frontu atmosferycznego. Po południu, nad północno-zachodnią część kraju nasunie się chłodny front atmosferyczny, związany z niżem znad Skandynawii. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie się wahać.

Prognoza pogody na 11 czerwca

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie nad ranem miejscami małe. Na południowym wschodzie przelotne opady deszczu, początkowo możliwe także burze. Po południu przelotne opady deszczu wystąpią na północy kraju, na Pomorzu Zachodnim możliwe burze. Temperatura maksymalna od 21 st.C do 25 st.C, na Dolnym Śląsku do 27 st.C; chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat, od 17 st.C do 20 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz porywisty.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na wschodzie kraju miejscami małe. Na północnym zachodzie oraz początkowo w Bieszczadach możliwe przelotne opady deszczu. Na północy miejscami wystąpią silne zamglenia. Temperatura minimalna od 10 st.C do 15 st.C, w rejonach podgórskich Karpat około 8 st.C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich lub zmienny.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Prognoza pogody na 12 czerwca

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Za wyjątkiem południowego wschodu kraju wystąpią przelotne opady deszczu. W pasie od Mazur i Podlasia przez centrum po Dolny Śląsk możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 21 st.C, 22 st.C na północny i Podhalu, około 25 st.C na przeważającym obszarze, do 28 st.C na południowym zachodzie; najchłodniej miejscami nad morzem, około 19 st.C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz porywisty.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 13 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Czytaj również: IMGW: Sobota ze spokojną pogodą. Najcieplej na Dolnym Śląsku

PAP/fot.pixabay


Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

Upały zaleją całą Polskę. Będzie jak w piekle

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE