PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: W czwartek będzie ciepło, ale z deszczem i burzami

Synoptyk IMGW: W czwartek będzie ciepło, ale z deszczem i burzami

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-14 08:47:00
IMGW

Jak informuje IMGW, w czwartek na północnym zachodzie zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze pogodnie. T

Wyspy Brytyjskie oraz częściowo Europa Środkowa i Wschodnia już znalazły się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują słabe wyże. Polska znajduje się na skraju słabnącego wyżu znad Białorusi, który będzie ustępować miejsca nasuwającej się od zachodu, płytkiej zatoce niżu znad Morza Bałtyckiego, wraz z chłodnym frontem atmosferycznym. 

IMGW w czwartek ciepło

W czwartek na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a na północnym zachodzie możliwe burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. emperatura nawet do 22 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju. Nad samym morzem od 9 do 13 stopni – powiedziała PAP dyżurna Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami, zwłaszcza podczas burz, porywisty, południowy i południowo-zachodni, na zachodzie i północy kraju skręcający na zachodni. Na północnym zachodzie możliwe burze. W nocy zachmurzenie duże, opady deszczu, możliwe burze w całym kraju, za wyjątkiem Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Podlasiu i Lubelszczyźnie, około 6 stopni nad morzem i 11 na południowym zachodzie. Na Podhalu tylko plus 1 stopień. Wiatr słaby, umiarkowany. Na wschodzie kraju południowy, na zachodzie – zachodni. W piątek załamanie pogody – deszcz, śnieg, wiatr i burze.

imgw

Zobacz też: IMGW: Czeka nas wyjątkowo mokry i zimny kwiecień

PAP/fot.pixabay


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Borelioza jest całkowicie uleczalna; kluczowa jest wczesna diagnoza


BULT SMOGOWICZE