PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: Środa deszczowa. Opady w całym kraju

Synoptyk IMGW: Środa deszczowa. Opady w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-20 08:31:00
IMGW

Jak poinformował synoptyk IMGW Karol Walczak, w środę utrzyma się pochmurna pogoda. Na północny i w centrum kraju spadnie do 10 litrów wody na metr kwadratowy.

Nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Jedynie basen Morza Czarnego, Bałkany, Półwysep Apeniński, wschodnia część basenu Morza Śródziemnego, oraz wschodnia i zachodnia Skandynawia są pod wpływem wyżów. Polska jest pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek znajduje się nad północno-wschodnią Polską i Białorusią. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego.

IMGW: W środę deszcz w całym kraju

W środę będzie niemal w całym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym wschodzie i nad morzem. IMGW prognozuje okresami opady deszczu, głównie w pasie od Mazur i Podlasia, przez północną część Mazowsza i Kujawy po Wielkopolskę, tam prognozowana wysokość opadów deszczu wyniesie około 10 mm. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, na południowym wschodzie 11 stopni i na północnym zachodzie w Szczecinie 13 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z przewagą kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Na południu lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 2 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, około 5 stopni w centrum do 7 stopni na północy. W rejonach podgórskich minus 2 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, północny i północno-wschodni.

imgw

Czytaj też: IMGW: Czeka nas wyjątkowo mokry i zimny kwiecień

PAP/fot.pixabay


Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

Upały zaleją całą Polskę. Będzie jak w piekle

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE