PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Ostrzeżenie IMGW: Ostre upały w Polsce. Miejscami nawet 33 st. C

Ostrzeżenie IMGW: Ostre upały w Polsce. Miejscami nawet 33 st. C

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-24 12:30:00
Ostrzeżenie IMGW

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed ostrymi upałami. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje głownie w zachodniej części kraju.

W niektórych miejscach temperatura maksymalna może sięgnąć nawet 33 st. C. Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

Ostrzeżenie IMGW przed upałami

Ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia przed upałami wydano dla województw dolnośląskiego, lubuskiego, a także dla przeważającej części województwa wielkopolskiego i południowej części zachodniopomorskiego. Na wskazanym obszarze IMGW prognozuje, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 33 st. C, zaś temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 st. C.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano natomiast dla województwa kujawsko-pomorskiego, południowej części województwa pomorskiego oraz zachodniej części województwa wielkopolskiego. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie tam od 30 do 32 st. C, a temperatura minimalna w nocy od 14 do 17 st. C.

ostrzeżenie imgw

Czytaj też: IMGW: Najbliższy tydzień ciepły, a w weekend burze

PAP/fot.pixabay