PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Niedźwiedź grizzly zaatakował turystę; mężczyzna trafił do szpitala

Niedźwiedź grizzly zaatakował turystę; mężczyzna trafił do szpitala

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-29 13:30:00
Niedźwiedź grizzly

Niedźwiedź grizzly zaatakował wspinającego się turystę. Atak drapieżnika miał miejsce w poniedziałek w górach na zachód od Meeteetse w Wyoming.

Wyoming Game and Fish Department poinformował w komunikacie prasowym, że biuro szeryfa hrabstwa Park zostało poinformowane, iż mężczyzna został doznał obrażeń po ataku niedźwiedzia podczas wspinaczki na szczyt Francs Peak. Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala w Billings, gdzie jest leczony, czytamy w komunikacie prasowym.

Niedźwiedź grizzly zaatakował z zaskoczenia

Według komunikatu prasowego stanowi i federalni urzędnicy zajmujący się dziką fauną i florą kontynuowali śledztwo w sprawie ataku we wtorek.

„Na podstawie wstępnego śledztwa wydaje się, że jest to niespodziewane spotkanie między osobnikiem a niedźwiedziem grizzly” – przekazano w komunikacie prasowym. 

„Mężczyzna, doświadczony wspinacz spoza stanu, wędrował na dużej wysokości, kiedy na jego drodze pojawił się niedźwiedź grizzly. Spotkanie było zbyt nagłe, aby turysta mógł użyć sprayu na niedźwiedzie, który miał przy sobie” – dodali urzędnicy w komunikacie.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu niedźwiedź pojawił się na placu zabaw przy przedszkolu w Bukowcu.

Niedźwiedź grizzly

Urzędnicy zajmujący się dziką fauną i florą powiedzieli, że w tej chwili nie mają żadnych planów działań w zakresie zarządzania niedźwiedziem, ale będą monitorować aktywność niedźwiedzi na tym obszarze „i będą podejmować decyzje dotyczące zarządzania w najlepszym interesie bezpieczeństwa publicznego”.

Władze nie ujawniły nazwiska mężczyzny, stopnia jego obrażeń ani innych szczegółów incydentu, w tym tego, czy w czasie spotkania z niedźwiedziem wędrował samotnie.

Czytaj też: Niedźwiedź grizzly ranił dwie osoby w Madison Range w USA!

ktvq.com/fot.Pxhere/Pixnio