PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Niedźwiedź grizzly ranił dwie osoby w Madison Range w USA!

Niedźwiedź grizzly ranił dwie osoby w Madison Range w USA!

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-08-13 08:38:31
Niedźwiedź

Według Montana Fish, Wildlife and Parks (FWP) niedźwiedź grizzly zranił we wtorek dwie osoby w Madison Range na południowy wschód od Ennis.

Niedźwiedź grizzly zaatakował dwóch mężczyzn w obronie swoich młodych

FWP przekazało w komunikacie prasowym, że dwóch mężczyzn spacerowało z psem poza szlakiem w rejonie Bear Creek około 20:30 we wtorek. Natknęli się na niedźwiedzia grizzly z młodymi z bliskiej odległości i doznali obrażeń przed rozmieszczeniem sprayu na niedźwiedzie.

Według FWP ci dwaj mężczyźni byli w stanie opuścić miejsce ataku bez pomocy i otrzymali leczenie z powodu stosunkowo niewielkich obrażeń. W komunikacie stwierdzono, że niedźwiedź grizzly zaatakował mężczyzn broniąc przed nimi swoich młodych.

Niedźwiedź grizzly stanowi poważne zagrożenie gdy zostanie zaskoczony przez człowieka

Strażnik z Montana Fish, Wildlife & ParksNiedzwiedz 023 zbadał miejsce ataku w środę wraz z funkcjonariuszami organów ścigania z US Forest Service. Trasa najbliżej miejsca zdarzenia została tymczasowo zamknięta i oznaczona jako środek ostrożności. Oznakowane zostały również inne szlaki w tym rejonie, informujące odwiedzających o zajściu. Obecnie nie planuje się dalszych działań zarządczych.

Turyści, mieszkańcy i osoby pracujące na świeżym powietrzu muszą być przygotowani na spotkanie z misiem-niespodzianką. Czynności celowo ciche lub szybkie, takie jak polowanie, kolarstwo górskie lub biegi przełajowe, narażają ludzi na większe ryzyko zaskoczenia niedźwiedzia.

kxlf.com/fot.Pixabay