PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Lewicowi ekstremiści zniszczą miasto? Wyciekł raport policji

Lewicowi ekstremiści zniszczą miasto? Wyciekł raport policji

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-29 10:30:00
Lewicowi ekstremiści

Berlińska policja spodziewa się aktów przemocy, jakich mają dokonać lewicowi ekstremiści podczas demonstracji pierwszomajowej – wynika z wewnętrznego raportu policji.

Obiektem przyciągającym uwagę manifestantów ma być planowany posterunek policji przy placu Kottbusser Tor. Pierwszomajowa demonstracja radykalnej lewicy ma rozpocząć się w niedzielę wczesnym wieczorem w dzielnicy Neukoelln, a następnie przejść na sąsiedni Kreuzberg. Urząd Ochrony Konstytucji spodziewa się od 5 tys. do 20 tys. uczestników. Według władz Berlina do akcji zostanie skierowanych do 5 tys. policjantów – pisze dziennik "Welt".

Lewicowi ekstremiści znów zrobią rozróby?

Jak przypomina gazeta, w zeszłym roku "doszło do gwałtownej eskalacji podczas demonstracji pierwszomajowej w Neukoelln", a lewicowi ekstremiści niszczyli wszystko na swojej drodze.

,,Latały kamienie, płonęły barykady, wybijano szyby w samochodach. Zdarzały się też incydenty o charakterze antysemickim. Policja na ponad godzinę straciła kontrolę nad sytuacją. Na ulicach Neukoelln rozegrały się sceny znane z demonstracji pierwszomajowych sprzed 20 lat, kiedy to regularnie dochodziło do walk ulicznych" – zauważa.

W tym roku za główny punkt zapalny uznano Kottbusser Tor, gdzie w przyszłym roku otwarty ma zostać posterunek policji. Od momentu ujawnienia tych planów protestują grupy lewicowe – pisze "Bild". Organizatorzy demonstracji piszą na Twitterze do policjantów: "Wynocha z naszych osiedli".

Dla berlińskiej policji Kottbusser Tor jest "najbardziej newralgicznym" miejscem na całej trasie marszu – wynika z raportu. Komendant policji Barbara Slowik przyznała na łamach "Berliner Morgenpost", że przy Kottbusser Tor "można się spodziewać, że część demonstrantów szczególnie dobitnie wyrazi swój sprzeciw wobec mającego powstać tam posterunku".

lewicowi ekstremiści

Czytaj też: Przeworska: Lewica znów zaczyna kampanię nienawiści wobec hodowców

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 29 i 30 maja


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


BULT SMOGOWICZE