PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Ekologia / Organizacje antyhodowlane / Przeworska: Lewica znów zaczyna kampanię nienawiści wobec hodowców

Przeworska: Lewica znów zaczyna kampanię nienawiści wobec hodowców

Autor: Monika Faber 2021-10-18 13:30:42
Przeworska

Monika Przeworska, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej, była gościem Radia Maryja podczas audycji „Aktualności dnia”. Według Przeworskiej, Lewica znowu zaczyna kampanię nienawiści skierowaną na hodowców zwierząt futerkowych.

Monika Przeworska ostrzega przed atakami na hodowców

Niespodziewanie pojawił się kolejny projekt zakazu hodowli zwierząt na futra, który do końca listopada może trafić do Sejmu. Projekt zakłada m.in. pięcio lub siedmioletnie vacatio legis, a także wprowadzenie progresywnego systemu odszkodowań. Przewodnicząca partii Zielonych i poseł Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Tracz, powiedziała także, że jeśli hodowca w pierwszym roku zrezygnuje z prowadzonej działalności, dostanie wyższe odszkodowanie niż osoba rezygnująca w ostatnim roku. Jak tłumaczy Monika Przeworska, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej, Lewica znowu zaczyna kampanię nienawiści skierowaną na hodowców zwierząt futerkowych.

Znajdujemy się w ogromnym kryzysie – inflacja szaleje, w górę poszły ceny produkcji i z tyłu głowy mamy obawę o miejsca pracy, co szczególnie widoczne jest na wsi, gdzie np. ceny nawozów w ostatnim czasie poszybowały. Każdy robi wszystko, aby utrzymać miejsca pracy. W takim momencie przedstawicielka lewicowej partii mówi o zakazie hodowli. Co ciekawe, nie ma tu rozmowy z hodowcami, tylko jest komunikowanie, narzucanie.

– powiedziała Monika Przeworska na antenie Radia Maryja.

Przed nami kolejne miesiące mówienia nt. hodowli jako takiej i bycia dobrym lub złym człowiekiem. To niebezpieczna inżynieria społeczna, którą proponuje Lewica. (…) Ci ludzie znowu zaczynają kampanię nienawiści skierowaną na hodowców zwierząt futerkowych, która rozlewa się także na inne sektory.

– dodała.

Aktywistka klimatyczna zablokowała transport węgla w Newcastle!

Lewica manipuluje młodymi ludźmi?

Przeworska zwróciła również uwagę na kwestię Przeworska zaciąganych przez hodowców kredytów w polskich bankach.

Jeśli z dnia na dzień zlikwidujemy ten sektor produkcji, banki spółdzielcze, gdzie najczęściej hodowcy zwierząt futerkowych zaciągają kredyty, będą miały ogromny problem w utrzymaniu swojej działalności. Obsługa kredytów jest jednym z ważniejszych wpływów w ramach budżetów wspomnianych banków.

– zauważyła dyrektorka IGR.

Monika Przeworska wskazała, że „inwestycje prowadzone przez hodowców są ogromne – zakup zwierząt, pielęgnacja czy infrastruktura, która jest dostosowana jedynie pod konkretną funkcję”.

Ludzie pozaciągali ogromne kredyty na kilkanaście lat, ponieważ słyszeli, że w Polsce jest dobry czas na realizację hodowli. Nagle okazuje się, że co roku wychodzi ktoś nakazujący zamknięcie działalności z dnia na dzień. To powinno zachodzić zupełnie inaczej. Potrzeba najpierw rozmawiać, a dopiero później postulować zmiany.

– dodała.

Według Przeworskiej Lewica nie odpuści i będzie postulować do skutku, ale temat zwierząt wykorzystywany jest przez nich do inżynierii społecznej.

Jest to łatwe do sprzedania młodym ludziom, niewiele wiedzącym o życiu na wsi. Sprzedawane są więc delikatne treści, pokazujące, jacy są dobrzy i czuli na troskę o zwierzęta. (…) Chodzi wyłącznie o przeciągnięcie ludzi na swoją stronę. Nie ustaną więc w atakach i rozkręcaniu fali nienawiści, z czym już mamy do czynienia.

– powiedziała.

radiomaryja.pl/fot.AR


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści klimatyczni przebrani za diabły chcą dać zakonnikom cyrograf


Autor: Świat Rolnika

Aktywiści oskarżeni po demonstracji. Teraz staną przed sądem 


Autor: Świat Rolnika

Greenpeace chce zakazać reklamowania mięsa, mleka i jaj. Kuriozum


BULT SMOGOWICZE