PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: W poniedziałek poprawa pogody. Pogodnie w prawie w całym kraju

IMGW: W poniedziałek poprawa pogody. Pogodnie w prawie w całym kraju

Autor: Karol Pepliński 2022-05-09 08:25:00
IMGW

IMGW prognozuje, że w poniedziałek nad przeważającym obszarem Polski będzie pogodnie i słonecznie. Termometry wskażą nawet 22 stopnie Celsjusza.

Północno-zachodnia i krańce północno wschodnie oraz południowe Europy są pod wpływem niżów. Pomiędzy tymi układami rozciąga się rozległy obszar wyżowy z centrami nad Morzem Bałtyckim i Rosją. Polska jest pod wpływ wyżu znad Bałtyk. Początkowo w południowej połowie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej, która przemieszcza się na południe. Nad wschód kraju napłynie chłodna i sucha masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Prognoza IMGW na poniedziałek

Według IMGW, pierwsze dni tygodnia zapowiadają się na pogodne i ciepłe. Więcej chmur z deszczem może pojawić się w środę.

,,Poniedziałek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodny i słoneczny. Jedynie na krańcach południowych zapowiada się większe zachmurzenie i słabe, przelotne opady deszczu, a w górach nieliczne, krótkotrwałe burze. Punktowo w górach prognozowane są opady do 10 mm deszczu. Temperatura wzrośnie do 12 stopni na Suwalszczyźnie, 17 w centrum i 22 na południowym zachodzie. Najchłodniej w Helu, około 10 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich" – powiedziała synoptyk Dorota Pacocha.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie na ogół małe. Miejscami, na krańcach południowych, jeszcze umiarkowane. W kotlinach górskich lokalnie pojawi się mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od 1 stopnia na Suwalszczyźnie i Podhalu, 4-5 w centrum, do 8 na północnym zachodzie. Na północnym wschodzie i w obszarach podgórskich możliwe są przygruntowe przymrozki do minus 2 stopni Celsjusza. Wiatr przeważanie słaby, południowo-wschodni i wschodni. 

imgw

Czytaj też: Alerty IMGW – gwałtowne burze w południowo-wschodniej Polsce

PAP/fot.pixabay

 


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: Piątek bardzo ciepły, w nocą silne burze i deszcz


Autor: Polska Agencja Prasowa

Nietypowy gość salonu piękności; dzik zdemolował cały lokal


BULT SMOGOWICZE