PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Alerty IMGW – gwałtowne burze w południowo-wschodniej Polsce

Alerty IMGW – gwałtowne burze w południowo-wschodniej Polsce

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-06 10:15:00
IMGW

Wszystko wskazuje na to, że przed nami pierwsze majowe burze, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne. IMGW wydało alert dla sześciu województw.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem w południowo-wschodniej części kraju. Alert obowiązuje aż w sześciu województwach.

W południowo-wschodniej Polsce może spaść grad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wschodniej i południowej części woj. mazowieckiego oraz południowej części woj. śląskiego.

Według synoptyków w tych regionach prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami może padać grad. Alerty obowiązują w piątek od godziny 11 do 22.

IMGW

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Co ważne, ostrzeżenie pierwszego stopnia uniemożliwia prowadzenie jakiejkolwiek działalności na terenach objętych alertem. Mieszkańcy terenów, na których spodziewana jest nawałnica, zmuszeni są do oczekiwania na utrudnienia m.in. w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zaleca się ostrożność oraz potrzebę śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czytaj także: IMGW: Piątek będzie deszczowy. Lokalnie wystąpią burze z gradem

źródła: PAP/ fot. pexels


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 29 i 30 maja


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


BULT SMOGOWICZE