PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 3 i 4 czerwca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 3 i 4 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-03 09:30:00
Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody jest umiarkowanie optymistyczna. W ciągu dnia będzie ciepło, lecz wystąpią lokalne opady deszczu i burze.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowo-zachodnia i południowo-wschodnia oraz Skandynawia będą w zasięgu układów niżowych z frontami atmosferycznymi. Nad wschodnią Rosją, Europą Środkową i Wyspami Brytyjskimi pozostaną układy wyżowe. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Wysp Brytyjskich. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

Szczegółowa prognoza pogody w piątek

W piątek prognoza pogody przewiduje, że zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie stopniowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza nad morzem i 18 stopni na Suwalszczyźnie do 26 stopni na południu kraju. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem okresami umiarkowany, zachodni.

W nocy na północy i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym zachodzie i południu oraz nad ranem w centrum, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognoza pogody IMGW przewiduje, że wysokość opadów w czasie burz wyniesie  do 15 mm, lokalnie do 20 mm. Na północy i wschodzie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 7 stopni na północnym wschodzie do 13 stopni w centrum i 15 stopni na południowym zachodzie kraju. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą, kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, w szczytowych partiach Sudetów porywy do 70 km/h.

Prognoza pogody

Sobota będzie pochmurna i deszczowa

W sobotę na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane przejściowo duże i możliwe słabe przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm  do 20 mm, na południu kraju do 25 mm. Temperatura maksymalna od 17 stopni nad morzem i 20 stopni na Suwalszczyźnie do 25 stopni na krańcach zachodnich i na Zamojszczyźnie. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz silniejszy, w porywach do 75 km/h.

W piątek prognoza pogody przewiduje, że w Warszawie będzie słonecznie. Temperatura maksymalna 23 stopnie. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego. Temperatura minimalna 12 stopni. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i możliwe burze, lokalnie z gradem. Suma opadów w burzach do około 15 mm. Temperatura maksymalna 22 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, późnym popołudniem z północnych. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Czytaj też: HydroALERT uruchomiony; serwis będzie prognozował niebezpieczne zjawiska

PAP/fot.Pixabay


Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

Upały zaleją całą Polskę. Będzie jak w piekle

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE