PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Prognoza pogody na najbliższe dni. Będzie deszczowo i pochmurnie

Prognoza pogody na najbliższe dni. Będzie deszczowo i pochmurnie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-02 09:30:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na pierwsze dni czerwca niestety nie napawa optymizmem. Będzie deszczowo, pochmurnie, a nawet wietrznie.

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i częściowo centralna jest w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest po wpływem niżu znad Bałtyku, z zachodu na wschód kraju przemieszczają się wtórne chłodne fronty atmosferyczne.

Prognoza pogody na czwartek 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.

Prognoza pgoody IMGW wskazuje, że w czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południowym zachodzie okresami małe. Przelotne opady deszczu, na północy i wschodzie kraju miejscami burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C do 23 st. C, tylko na północy i w rejonach podgórskich od 14 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane; na północy kraju lokalnie przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 5 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany i okresami dość silny, południowo-zachodni.

Jeśli chodzi o stolię, to prognoza pogody w tym przypadku wykazała, że w czwartek w Warszawie wystąpi zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie na ogół małe. Temperatura minimalna 9 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

prognoza pogody deszcz

W piątek wystąpi słaby wiatr 

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Prgnoza pogody w piątek również nie jest optymistyczna. Temperatura maksymalna od 22 st. C do 25 st. C, na południu kraju do 27 st. C, nad samym morzem od 15 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich, pod koniec okresu nad morzem wiatr z kierunków północnych. W piątek w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Czytaj też: IMGW: W sobotę prognozowane dalsze opady deszczu i lokalne burze

fot.pixabay.com