PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 27 i 28 lipca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 27 i 28 lipca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-27 09:30:00
Prognoza pogody

Prognoza pogody na środę i czwartek wskazuje, że temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Lokalnie możliwe są przelotne opady deszczu i burze.

IMGW informuje, że Europa północna i wschodnia będzie pod wpływem niżu znad północnej Skandynawii, z którym będą związane fronty atmosferyczne. Na zachodzie i w centrum kontynentu rozbuduje się wyż z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Południe Europy pozostanie w strefie obniżonego ciśnienia. Nad zachodnią połową Polski rozbuduje się słaby klin wyżowy, a wschód i południe kraju pozostanie jeszcze w strefie chłodnego frontu, związanego z niżem znad Skandynawii. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie wzrośnie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

Szczegółowa prognoza pogody na środę

W środę w ciągu dnia na terenie Polski zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe słabe burze. Prognoza pogody wskazuje, że Temperatura maksymalna wahać się będzie od 19 st. C, 20 st. C na północy i w rejonach podgórskich Karpat do 25 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem wiatr okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe tylko na krańcach północnych i wschodnich oraz w Karpatach zachmurzenie umiarkowane okresami duże z przelotnym deszczem. Na wschodnim wybrzeżu i w rejonie Zalewu Wiślanego możliwe słabe burze. Temperatura minimalna od 9 st. C na Pomorzu i Podlasiu do 14 st. C na południu, południowym wschodzie i nad morzem. Chłodniej w kotlinach sudeckich, około 7 st. C, 8 st. C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, tylko nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni.

Prognoza pogody

Czwartek będzie ciepły i pogodny

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie oraz w Tatrach okresami duże z przelotnym deszczem. Prognoza pogody przewiduje, że na wschodnim wybrzeżu i na północnym wschodzie możliwe są słabe burze. Temperatura maksymalna od 18 st. C nad morzem i 20 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy do 55 km/h.

W Warszawie w środę prognoza pogody wskazuje, że zachmurzenie będzie początkowo małe, po południu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane później bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. W czwartek początkowo zachmurzenie małe okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.Pixabay