PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 26 i 27 lipca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 26 i 27 lipca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-26 09:30:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni napawa optymizmem. Będzie ciepło i pogodnie, a tylko miejscami mogą wystąpić słaby deszcz i burze.

Od Skandynawii przez Polskę po Włochy rozciąga się obszar niskiego ciśnienia i strefa frontu atmosferycznego, pozostałe obszary kontynentu Europejskiego są w zasięgu wyżów. Polska znajduje w zasięgu wspomnianego niżu znad Skandynawii, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Na wschodzie kraju pozostanie bardzo gorące powietrze zwrotnikowe, nad zachodnią napłynie chłodniejsza polarna morska masa powietrza.

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotny deszcz, a głównie we wschodniej i południowo-wschodniej połowie również burze. W czasie burz opady deszczu do 15 mm, jedynie na południowym wschodzie miejscami do 35 mm. Burzom mogą towarzyszyć opady gradu. Prognoza pogody przewiduje temperaturę maksymalną od 23 do 26 st. C na północy, zachodzie i w centrum do 30, 32 st. C na południowym wschodzie; chłodniej tylko nad morzem oraz w kotlinach górskich, od 19 do 21 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni, skręcający na zachodni. Nad morzem wiatr okresami dość silny, w porywach do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie na południu możliwe do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo na wschodzie, a nad ranem również na wybrzeżu okresami duże. Wieczorem na wschodzie i miejscami południu opady deszczu i burze, miejscami prognozowana suma opadów do 10 mm do 12 mm. Słaby deszcz nad ranem możliwy również na wybrzeżu. W kotlinach karpackich nad ranem możliwe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 10 st. C, 11 st. C na północy, zachodzie i w kotlinach górskich do 15 st. C, 16 st. C na południu oraz nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

prognoza pogody

Prognoza pogody na środę

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu oraz miejscami na północy okresami duże. Na południu miejscami burze, w ich trakcie opady deszczu do 10 mm. Słaby deszcz możliwy też na północy. Temperatura maksymalna od 18 st. C, 20 st. C na północy, około 22 st. C, 24 st. C w centrum i na południu, do 26 st. C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr chwilami dość silny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze, lokalnie z gradem. Prognoza pogody przewiduje temperaturę maksymalną 27 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, północny. W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Czytaj też: Prognoza pogody na najbliższe dni. Wysokie temperatury i deszcz

PAP/fot.pixabay