PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 15 i 16 czerwca

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 15 i 16 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-15 09:30:00
Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że najbliższe dni będą pochmurne i deszczowo. Miejscami możliwe jest wystąpienie burz.

Jak informuje IMGW, Polska będzie pod wpływem rozległego układu wyżowego z centrami nad Morzem Północnym i Bałkanami. Jedynie północny wschód kraju będzie na skraju płytkiej zatoki związanej z niżem znad zachodniej Rosji. Przeważający obszar Europy będzie w lekko podwyższonym ciśnieniu jedynie nad zachodnią Rosją, Islandią i Portugalią, pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem rozległego układu wyżowego z centrami nad Morzem Północnym i Bałkanami. Jedynie północny wschód kraju będzie na skraju płytkiej zatoki związanej z niżem znad zachodniej Rosji. Napływać będzie powietrze polarne morskie. Nastąpi niewielki wzrost ciśnienia.

Szczegółowa prognoza pogody na środę

W środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami duże. Przelotnie może popadać deszcz, a na północnym wschodzie możliwe burze. Prognoza pogody przewiduje, że wysokość opadów w czasie burz wyniesie do 10 mm. Temperatura maksymalna od 19 do 23 st. C, chłodniej nad morzem i na Podhalu około 18 st. C, najcieplej na południowym zachodzie do 25 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni, na południowym zachodzie zmienny. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane tylko na północnym wschodzie okresami duże i początkowo zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem na wschodzie silne zamglenia i krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 8 do 13 st. C. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie i południu z przewagą kierunków południowych.

Prognoza pogody

Czwartek będzie pochmurny i deszczowy

W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Prognoza pogody przygotowana przez IMGW przewiduje przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie oraz na południu kraju miejscami mogą wystąpić burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 25 st. C, cieplej na Opolszczyźnie do 27 st. C, chłodniej nad morzem około 17 st. C. Wiatr słaby, zmienny, po południu na zachodzie kraju słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich. W górach porywy wiatru mogą osiągać do 60 km/h, a w czasie burz do 80 km/h.

W środę prognoza pogody wskazuje, że w Warszawie wystąpi zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i możliwe są słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, z minimalną temperaturą do 11 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego możliwe słabe przelotne opady deszczu oraz burza. Temperatura maksymalna wyniesie do 23 st. C. Utrzyma się słaby, zmienny wiatr, który podczas burz będzie porywisty.

Czytaj też: HydroALERT uruchomiony; serwis będzie prognozował niebezpieczne zjawiska

PAP/fot.Pixabay


Polowania z użyciem broni krótkiej dozwolone? Nowelizacja przepisów

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 12:30:00

Prof. Jan Szyszko uhonorowany pomnikiem w Jarocinie

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 10:30:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 09:00:00

BULT SMOGOWICZE