PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 14 i 15 czerwca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 14 i 15 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-14 09:00:00
prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody nie napawa optymizmem. W najbliższych dniach będzie ciepło, ale czekają nas opady deszczu oraz burze.

Jak informuje IMGW, nad Europą Zachodnią i Środkową dominować będzie klin wyżowy, nad pozostałą częścią kontynentu przeważać będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Z północnego zachodu przejściowo napłynie chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i nieznacznie urośnie.

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, głównie na północy oraz miejscami na wschodzie. Na północnym wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16 st. C na północnym wschodzie, około 19 st. C w centrum do 22 st. C na południowym wschodzie. Prognoza pogody przewiduje wiatr przeważnie umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie i nad morzem miejscami duże i tam przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie możliwe burze. Temperatura minimalna od 7 st. C do 11 st. C, w rejonach podgórskich około 5 st. C; cieplej nad morzem 13 st. C, 14 st. C. Wiatr słaby, na północy miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich; na południowym zachodzie słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

prognoza pogody

Prognoza pogody na środę

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 18 st. C na północnym wschodzie, około 22 st. C w centrum do 25 st. C na południowym zachodzie. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby, północno-zachodni, jedynie na południowym zachodzie zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane, możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr słaby, zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

Czytaj też: Prognoza pogody: Wtorek chłodny, a w niedzielę nawet 33 st. C

PAP/fot.pixabay


Kontrowersyjne badanie: Dieta wegańska poprawia zdrowie

Autor: Emilia Gromczak 2022-07-02 22:00:00

Windykacja nie musi szkodzić, może nam pomóc. Poznaj fakty i mity

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-02 18:00:00

Piwo nie sprzedaje się dobrze. Nie pomagają nawet upały

Autor: Tomasz Racki 2022-07-01 15:00:00

BULT SMOGOWICZE