PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Piątek będzie pogodny i ciepły, choć wystąpią lokalne burze

IMGW: Piątek będzie pogodny i ciepły, choć wystąpią lokalne burze

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-12 08:30:00
IMGW

IMGW prognozuje, że piątek będzie pogodnym letnim dniem z najładniejszą pogodą. Tylko na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu możliwe są lokalne burze.

Europa Północna i południowo-wschodnia pozostaną pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż rozciągający się od zachodniej Rosji po Wyspy Brytyjskie. Polska będzie w jego zasięgu, jedynie na południu kraju zaznaczy się wpływ górnego ośrodka niżowego znad Austrii. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Prognoza IMGW na piątek

W ciągu dnia bezchmurne niebo do końca dnia będzie na zachodzie i na północny kraju. W centrum, na południu i na południowym wschodzie zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na południu, 25 na wschodzie, 28 na północy do 30 st. C na zachodzie.

,,Lokalnie na Pojezierzu Pomorskim termometry w najcieplejszym momencie dnia mogą pokazać nawet 31 st. C. Nieco chłodniej będzie nad samym morzem od 24 do 26 st. C" – powiedział synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu lokalnie prognozowane są burze.

,,W trakcie burz opady deszczu mogą wynieść do 15 mm, wiatr będzie wiał w porywach do 60 km/h" – dodał.

Na przeważającym obszarze wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. Słoneczna pogodna utrzyma się do końca dnia. Dopiero w sobotę na niebie pojawi się więcej chmur i we wschodniej połowie kraju oraz na południu występować będą przelotne opady deszczu.

imgw

Czytaj też: IMGW: W weekend najładniejsza pogoda będzie na północy kraju

PAP/fot.pixabay