PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody na 11 i 12 sierpnia

Szczegółowa prognoza pogody na 11 i 12 sierpnia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-11 09:30:00
prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że w najbliższych dniach wystąpią przelotne opady deszczu i umiarkowane zachmurzenie. 

IMGW informuje, że od zachodniej po środkową i częściowo wschodnią Europę rozciągać się będzie obszar wyżu, z głównym centrum nad Bałtykiem. Nad resztą kontynentu przeważać będą niże, a dodatkowo na północy Europy przemieszczać się będą fronty atmosferyczne. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Bałtykiem, tylko na południowym wschodzie i południu zaznaczy się płytka zatoka niżowa. Utrzyma się nad nami dość ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek zachmurzenie małe lub umiarkowane, na południu i wschodzie okresami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Od Górnego Śląska i Małopolski po Lubelszczyznę miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C na północnym wschodzie i nad morzem do 26 st. C w centrum kraju i 30 st. C na północnym zachodzie, w dolinach karpackich od 18 st. C do 22 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czasie burzy porywy do 60 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, nad ranem też umiarkowany, północno-wschodni i północny. 

W nocy na południu i południowym wschodzie oraz w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, lokalnie przelotne opady deszczu, na południu początkowo możliwe zanikające burze. W pozostałej części kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11 st. C do 15 st. C, w rejonach podgórskich od 5 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. 

prognoza pogody

Prognoza pogody na piątek

W piątek na północy i północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Poza tym zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnym deszczem. Na południowym wschodzie możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 22 st. C, 24 st. C na Pogórzu Karpackim i w Małopolsce oraz w kotlinach sudeckich do 27 st. C w centrum i 31 st. C na północnym zachodzie. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Niewielka możliwość przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Czytaj też: Susza coraz bardziej odczuwalna. Deficyt wody dla roślin w całej Polsce

PAP/fot. pixabay