PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW ostrzega: Nocne przymrozki wystąpią w ośmiu województwach

IMGW ostrzega: Nocne przymrozki wystąpią w ośmiu województwach

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-19 15:12:00
Przymrozki

IMGW wydał ostrzeżenie, w którym informuje, że dzisiejszej nocny spodziewane są przymrozki w ośmiu województwach na południu kraju.

Miejscami synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują spadek temperatury powietrza do około -1 st. C, a przy gruncie do -3 st. C. Dodatkowo na obszarze powyżej 700 m n.p.m. prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm.

IMGW: Przymrozki powrócą tej nocy na południu Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, a także dla części województwa lubelskiego i południowych części województwa łódzkiego i mazowieckiego oraz dolnośląskiego.

Na przeważającym obszarze objętym alertami nocne przymrozki przyniosą spadek temperatury powietrza do około -1 st. C, przy gruncie do -3 st. C.

Przypomnijmy, że według prognozy IMGW od wtorku czeka nas kilkudniowe pogorszenie pogody.

Przymrozki

Dodatkowo, w części województwa dolnośląskiego, na obszarze powyżej 700 m n.p.m. prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Czytaj też: Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 19 i 20 kwietnia

PAP/fot.Pixnio/Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 21 i 22 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: W sobotę możliwe przelotne opady deszczu


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna znów atakuje. Kolejny przypadek wykryty u lisa 


BULT SMOGOWICZE