PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /GIS wycofał partię pasty migdałowej przez fragmenty plastiku

GIS wycofał partię pasty migdałowej przez fragmenty plastiku

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-05 18:00:00
GIS

GIS poinformował w środę o wycofaniu partii pasty migdałowej z powodu wykrycia w niej fragmentów plastiku. Pastę wyprodukowano w UE.

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał partię pasty migdałowej. Wszystko przez wykrycie w niej fragmentów plastiku. Pastę wyprodukowano w UE dla: Słodkie Hawo Loper Poland Paweł Filip Pisarzewski, ul. Łąkowa 18, 05-092 Łomianki. Dystrybutorem jest Rossmann SDP Sp. z o.o. ul. św. Teresy 109 91-222 Łódź.

GIS wycofał pastę migdałową

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności wydane przez GIS dotyczy produktu: ALMOND BUTTER pasta migdałowa Planta, 180 g z kodem kreskowym 5902283002182 i numerem partii KPM 180g/2021 10 06, o dacie trwałości 04.2023.

Pastę wyprodukowano w UE dla: Słodkie Hawo Loper Poland Paweł Filip Pisarzewski, ul. Łąkowa 18, 05-092 Łomianki. Dystrybutorem jest Rossmann SDP Sp. z o.o. ul. św. Teresy 109 91-222 Łódź.

GIS podał, że wewnątrz badanego produktu stwierdzono obecność ciał obcych – ostrych, sprężystych kawałków tworzywa sztucznego o wielkości około 0,5 - 1 cm. W związku z tym spożycie produktu może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia jamy ustnej lub przełyku.

Wszystkie sklepy sieci Rossmann zostały powiadomione o zaistniałym zagrożeniu. Produkt jest wycofywany ze sklepów, prawdopodobnie nie znajduje się już w obrocie.

Firma zadeklarowała, że 30 marca na jej stronie internetowej oraz przy kasach w drogeriach zamieszczono informację skierowaną do klientów o trwającym procesie wycofywania produktu z obrotu i możliwości jego zwrotu.

Sanepid monitoruje proces wycofywanie kwestionowanej partii pasty i zaleca konsumentom, by jej nie spożywać.    

 

GIS przypomnia, że na produktach można znaleźć oznaczenia „należy spożyć do” (dotyczy jakości produktu) i „najlepiej spożyć przed” (dotyczy bezpieczeństwa produktu). Główny Inspektorat Sanitarny wskazuje, że spożycie produktu po przekroczeniu pierwszej daty, nie wpływa na bezpieczeństwo, a co najwyżej na smak. Z kolegi zjedzenie produktu po upływie drugiego terminu może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

GIS pasta

Sprawdź również: GIS: wycofane partie suplementu diety zanieczyszczone tlenkiem etylenu

PAP/fot.GIS


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 29 i 30 maja






Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem






Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 






BULT SMOGOWICZE