PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /51-latka z Sopotu odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami

51-latka z Sopotu odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-30 20:31:57
znęcanie się nad zwierzętami

Prokuratura Rejonowa w Sopocie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-latce, którą oskarżono o znęcanie się nad zwierzętami.

Kobieta trzymała na swojej posesji dwa psy i osiemnaście kotów, które były zaniedbane, głodzone i nie miały dostępu do wody. Zwierzęta zostały odebrane 51-letniej właścicielce, a następnie przewieziono je do schroniska dla zwierząt. Śledczy ustalili, że podejrzana poprzez długotrwałe wystawienie psa na działanie warunków atmosferycznych doprowadziła do wyziębienia jego organizmu i powstania licznych wyłysień sierści, czym stworzyła realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Drugiemu psu i 18 kotom nie zapewniała odpowiedniej karmy oraz stałego dostępu do wody.

Kobietę oskarżono o znęcanie się nad zwierzętami

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska powiedziała w czwartek, że w styczniu 2021 roku policjanci zostali zaalarmowani przez strażników miejskich, że na jednej z posesji w Sopocie ma miejsce znęcanie się nad zwierzętami.

"Na miejscu przez przedstawiciel towarzystwa ochrony zwierząt i strażnicy miejscy stwierdzili, że dwa psy i osiemnaście kotów potrzebują pomocy i wymagają leczenia. Jeden z psów przez cały czas był przywiązany do nogi stolika stojącego na zewnątrz posesji, drugi pies i koty przebywały w małym domu" – dodała Rekowska.

Zwierzęta zostały odebrane 51-letniej właścicielce, a następnie przewieziono je do schroniska dla zwierząt.

Kobiecie grozi do trzech lat pozbawienia wolności

Sprawą zajęli się policjanci znęcanie się nad zwięrzętamiz wydziału dochodzeniowo-śledczego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sopocie. W trakcie postępowania 51-letniej mieszkance Sopotu postawiono zarzut znęcania się nad dwudziestoma zwierzętami.

Śledczy ustalili, że podejrzana poprzez długotrwałe wystawienie psa na działanie warunków atmosferycznych doprowadziła do wyziębienia jego organizmu i powstania licznych wyłysień sierści, czym stworzyła realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Drugiemu psu i 18 kotom nie zapewniała odpowiedniej karmy oraz stałego dostępu do wody. Ponadto poprzez utrzymywanie kotów w niewłaściwych warunków bytowych doprowadziła do powstania zmian grzybiczych na skórze, a w wyniku tego śmierci jednego z nich.

Akt oskarżenia w tej sprawie został przesłany do sądu. Kobiecie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty znęcania się nad zwierzętami otrzymał także 64-latek z woj. lubelskiego. Policjanci z posterunku w Dołhobyczowie (lubelskie) ustalili, że na jednej z posesji w gminie Mircze przetrzymywane są psy w bardzo złych warunkach bytowych.

Czytaj też: Sołtys wsi Wirki oskarżona o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem

PAP/fot.pixabay