PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Wypadek tira przewożącego świnie. Kierowca nie przeżył, zwierzęta padły!

Wypadek tira przewożącego świnie. Kierowca nie przeżył, zwierzęta padły!

Autor: Sebastian Wroniewski 2020-09-10 10:15:29
Wypadek tira

Tragiczny wypadek tira w Płaczkowie w województwie świętokrzyskim. Przewróciła się ciężarówka przewożąca świnie. Część z nich padła w wyniku wypadku. Kierowca tira zakleszczył się w kabinie, a po udzieleniu pomocy został przetransportowany z ciężkimi obrażeniami nóg i krwotokiem do szpitala. Niestety nie przeżył zdarzenia. Okoliczności wypadku bada teraz policja i przybyły na miejsce prokurator.

Wypadek tira w Płaczkowie

Wypadek tira na drodze krajowej nr 42 w Płaczkowie. Przewróciła się ciężarówka przewożąca świnie. Wypadku nie przeżył kierowca pojazdu. Padło również ponad 40 sztuk przewożonych zwierząt.

Wypadek tira miał miejsce w nocy na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Płaczków w powiecie skarżyskim. Na miejsce oprócz straży pożarnej przybyły także Zespół Ratownictwa Medycznego, Patrol Drogówki, laboratorium kryminalistyczne oraz technicy policyjni do spraw wypadków. Kierowcę z poważnymi obrażeniami między innymi obu nóg, barku i krwotokiem przekazano załodze karetki pogotowia ratunkowego.

Kierujący scanią 54-letni mężczyzna z nieustalonych do tej pory przyczyn na łuku drogi zjechał na pobocze. Pojazd się przewrócił. Kierowca został uwieziony w kabinie. Strażacy udzielali mu pomocy. Doznał złamania nogi. Został przewieziony do szpitala. Niestety po godzinie 2 w nocy otrzymaliśmy informację, że zmarł.

– powiedział asp. Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Ciężarówka przewoziła ponad 150 świń. Niestety wypadek tira spowodował śmierć 43 z nich. Policja i przybyły na miejsce prokurator wyjaśniają teraz okoliczności zdarzenia. W związku z wypadkiem przez noc zablokowany był jeden pas ruchu, a ruchem kierowała policja. Akcja trwała wiele godzin.

Ferma norek z Onetu skontrolowana. Weterynarz: Nie ma tam żadnych uchybień. Nie dzieje się nic złego

Wypadek tira w Żernikach

Do podobnego zdarzenia doszło w czerwcu.

Wypadek tira

Wypadek tira przewożącego świnie miał miejsce w miejscowości Żerniki pod Janowcem Wielkopolskim. Samochód ciężarowy marki Volvo, jadący od strony Żnina, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożną skarpę.

W wyniku tego na bok przewróciła się naczepa, w której przewożonych było 180 świń. Wypadek tira spowodował, że połowa z nich padła, a część wydostała się na zewnątrz.

Większość zwierząt, która przeżyła, skupiła się na poboczu drogi, tylko dwie świnie rozpierzchły się, ale zostały zagonione. W tej chwili świnie są zabierane do trzeciej naczepy. Niestety, część zwierząt padła i jest umieszczana w specjalnym kontenerze i zostanie przetransportowana do utylizacji.

– relacjonował kpt. Mirosław Wrzesiński, oficer prasowy KP PSP w Żninie.

Na szczęście w tym przypadku kierowcy, mieszkańcowi Janowca Wielkopolskiego, nic się nie stało. Mężczyzna wstępnie oszacował straty na około pół miliona złotych. Droga, na której miał miejsce wypadek tira z trzodą chlewną była zablokowana przez kilka godzin.

polsatnews.pl/oknonawagrowiec.pl/ot.OSP KSRG Bliżyn/fot.OSP KSRG Sorbin


Autor: Kamila Ciężka

Potrącił strażaka gaszącego traktor, a uciekając spowodował inny wypadek


Autor: Świat Rolnika

Olbrzymi pożar w niemieckim gospodarstwie. Spłonęło 150 bel słomy


Autor: Emilia Gromczak

Po ataku hakerskim na Fendt produkcja ponownie wznowiła działalność


BULT SMOGOWICZE