PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Ukradł traktor i… schował go w lesie. Został złapany na gorącym uczynku

Ukradł traktor i… schował go w lesie. Został złapany na gorącym uczynku

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-20 12:30:00
traktor

42-latek z powiatu jarocińskiego ukradł traktor, agregat, elektronarzędzia i quada. Sprawca ukrył skradziony ciągnik rolniczy w… lesie.

Złodziej odpowie za włamanie do pomieszczenia gospodarczego i kradzież przedmiotów o łącznej wartości 25 tysięcy złotych. Kryminalni odzyskali skradziony łup, który powrócił do właściciela. 42-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Ukradł traktor i sprzęt rolniczy

W piątek, 8 kwietnia br. o godz. 8.00 do pleszewskiej komendy wpłynęło zawiadomienie, dotyczące włamania do budynku gospodarczego. Do zdarzenia doszło w nocy, na terenie niezamieszkałej posesji w m. Stara Kaźmierka. Sprawca, po odkręceniu bramy garażowej ukradł quada, agregat prądotwórczy, elektronarzędzia i 200 litrów paliwa. Z terenu posesji skradziony został także traktor. Właściciel wycenił straty na blisko 25 tysięcy złotych. 

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z pleszewskiej komendy. Wnikliwa praca kryminalnych i czynności przez nich podjęte, doprowadziły do odnalezienia skradzionego ciągnika. Jak się okazało, sprawca ukrył pojazd w lesie i gdy następnego dnia, po niego wrócił został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. 

Kryminalni, odzyskali także pozostałe skradzione przedmioty. 42-latek ukrył je na terenie swojej posesji. Mężczyzna ma już na swoim koncie podobne przestępstwa. 10 kwietnia br. usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. 

traktor

Czytaj też: Plaga makabrycznych wypadków. Ciągnik przygniótł mężczyznę

pleszew.policja.gov.pl/fot.KPP Pleszew


Autor: Tomasz Racki

Burze z gradem w południowo-zachodniej Polsce. Rolnicy, uważajcie!


Autor: Sebastian Wroniewski

Regionalne Targi Rolnicze w Gołaszynie w ten weekend


Autor: Świat Rolnika

Ciągnik miał być jak nowy, a okazał się szrotem


BULT SMOGOWICZE