PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Ukradł ciągnik własnemu ojcu. Pojechał na pociąg do Warszawy

Ukradł ciągnik własnemu ojcu. Pojechał na pociąg do Warszawy

Autor: Świat Rolnika 2022-07-07 17:30:00
ciągnik

Policjanci zatrzymali 28-latka, który podejrzany jest o kradzież traktora. Zatrzymany mężczyzna zabrał ciągnik własnemu ojcu z podwórka.

Tłumaczył, że ukradł maszynę, bo nie miał czym dojechać do stacji kolejowej w najbliższej miejscowości, skąd mógł potem wsiąść do pociągu do Warszawy. 28-latek został przez śledczych przesłuchany, usłyszał zarzut kradzieży ciągnika wartego 10 tysięcy złotych. Materiały sprawy zostaną przekazane do jednostki, która zleciła wykonanie czynności i tam będą kontynuowane.

Ukradł ciągnik ojcu

Policjanci z wydziału mienia otrzymali prośbę o realizację czynności z innej jednostki Pollicji. Funkcjonariusze tego samego dnia, od razu przystąpili do działania. Rzecz dotyczyła kradzieży ciągnika rolniczego. Pewien mężczyzna miał ukraść ciągnik swoim rodzicom i odjechać nim z podwórka.

Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu ustalili, gdzie 28-latek może przebywać. Podjęli obserwację okolicy i niedługo później mężczyzna był już zatrzymany. Nie wydawał się zaskoczony podaną przez funkcjonariuszy przyczyną ich wizyty i interwencji. Bez najmniejszych problemów przyznał się do kradzieży. Opowiedział nawet historię, jak do tego doszło.

Kiedy był  u rodziców na wsi zdenerwował się sytuacją rodzinną i postanowił przyjechać do Warszawy. Kłopot polegał jednak na tym, że do najbliższej miejscowości, z której odjeżdżają  pociągi do stolicy nie było w niedzielę żadnego połączenia. Postanowił więc zabrać ciągnik i nim dostać się na stację. Tam, jak twierdzi porzucił traktor i na tym zakończył z nim swoją przygodę.

ciągnik

Czytaj też: Ukradł ciągnik sąsiadom i pojechał sobie na przejażdżkę

praga-poludnie.policja.gov.pl/fot.Policja