PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Tragedia na Podhalu. Ciągnik przygniótł 63-letniego rolnika

Tragedia na Podhalu. Ciągnik przygniótł 63-letniego rolnika

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-03 12:00:00
Ciągnik

W Podsarniu doszło do wypadku z udziałem traktorzysty. 63-letni rolnik po powrocie z lasu na wzniesieniu na terenie posesji został przygnieciony przez ciągnik.

To kolejne zdarzenie na terenie powiatu nowotarskiego podczas prac rolniczych. Kilka dni wcześniej w Szlembarku traktor wywrócił się i przygniótł 78-letniego mężczyznę. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność podczas prac polowych w szczególności na pochyłym i stromym terenie.

Ciągnik przygniótł rolnika

Do zdarzenia doszło 1 czerwca około godziny 16 w Podsarniu. 63-letni mężczyzna po powrocie z lasu na wzniesieniu na terenie posesji chciał odpiąć od ciągnika przywiezione drzewo. Nagle ciągnik zaczął się staczać, a traktorzysta chcąc go zatrzymać, poślizgnął się  i wpadł pod tylne koło. 63-latek z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

To kolejne zdarzenie na terenie powiatu nowotarskiego podczas prac rolniczych. Kilka dni wcześniej w Szlembarku podczas zjazdu stromym odcinkiem, traktor wywrócił się i przygniótł 78-letniego mężczyznę, który z urazem miednicy został przewieziony do szpitala.

Co roku dochodzi do wypadków z udziałem traktorzystów. Niektóre z nich miały tragiczny skutek. Apelujemy o zachowanie ostrożności w trakcie prac polowych. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia co może kosztować utratę zdrowia, a czasem nawet życia. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie najmłodszych oraz o tym, że pojazdy i maszyny rolnicze mogą stwarzać dla dzieci bardzo duże zagrożenie.

ciagnik

Czytaj też: Tragedia w miejscowości Grzechynia. Rolnik przygnieciony ciągnikiem

nowy-targ.policja.gov.pl/fot.KPP w Nowym Targu/fot.policja

 


Grad i ulewy zniszczyły uprawy rolne w woj. łódzkim

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 22:00:00

Nieletni kierowca ciągnika spowodował kolizję. Sprawa trafi do sądu

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 19:00:00

Myśliwi złapali kłusowników i przekazali ich policji

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-29 10:27:00

BULT SMOGOWICZE