PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Stado byków uciekło z gospodarstwa i błąka się po powiecie prudnickim

Stado byków uciekło z gospodarstwa i błąka się po powiecie prudnickim

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-30 08:45:00
Stado byków

Stado byków rasy mięsnej limousine uciekło z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie. Zwierzęta od kilku dni błąkają się po powiecie prudnickim.

Po artykule w lokalnym portalu sprawą zainteresowali się urzędnicy i policja. Obecnie trwa odławianie zwierząt. Urzędnicy proszą także kierowców poruszających się drogami w okolicach Szybowic, Niemysłowic i Mieszkowic o zwracanie uwagi na zwierzęta, które mogą niespodziwanie wyjść na jezdnię.

Stado byków błąka się po powiecie prudnickim

O błąkającym się od co najmniej kilku dni stadzie byków pierwszy poinformował portal "Terazprudnik". Potężne, należące do rasy mięsnej, zwierzęta błąkały się po powiecie prudnickim, a internauci publikowali zdjęcia spacerujących bez żadnego nadzoru byków.

W piątek starostwo w Prudniku opublikowało apel Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym poinformowało, że stado byków uciekło z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie (w sąsiednim powiecie nyskim). Autorzy komunikatu apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie ze zwierzętami, które w obcym terenie, mając poczucie zagrożenia, mogą stać się niebezpieczne dla ludzi.

Stado byków

Urzędnicy proszą także kierowców poruszających się drogami w okolicach Szybowic, Niemysłowic i Mieszkowic o zwracanie uwagi na zwierzęta, które mogą niespodziwanie wyjść na jezdnię. Jak zapewnia sztab kryzysowy, trwa systematyczna akcja odławiania uciekinierów. Wszelkie informacje na temat zwierząt można zgłaszać prudnickim policjantom.

Czytaj też: PILNE! Byki uciekły z gospodarstwa. Nowa Kornica i okolice mają się czego bać, bo zwierzęta są agresywne

PAP/fot.Pixabay


Holenderscy rolnicy grożą wysypaniem ziemi pod gminnym ratuszem

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 15:00:00

Atak niedźwiedzia w Asheville. Właściciela uratował jego własny pies

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 11:30:00

Służby apelują o bezpieczeństwo nad wodą. W weekend utonęło 11 osób

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-27 18:00:00

BULT SMOGOWICZE