PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Myśliwy postrzelił myśliwego. Jest już akt oskarżenia

Myśliwy postrzelił myśliwego. Jest już akt oskarżenia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-01-18 10:38:06
Myśliwy

Do sądu rejonowego w Oleśnie prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu Markowi W., który na polowaniu nieumyślnie postrzelił swojego kolegę myśliwego. Myśliwy nie przyznaje się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Za nieumyślne zranienie kolegi grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Myśliwy postrzelił myśliwego

Jak poinformował Stanisław Bar, rzecznik opolskiej Prokuratury Okręgowej, do zdarzenia doszło w grudniu 2019 r. podczas polowania na północy województwa. Jeden z myśliwych został postrzelony. Jego stan był na tyle poważny, że konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.mysliwy postrzelil mysliwego

Początkowo podawano wersję, zgodnie z którą poszkodowany miał się postrzelić sam. Jednak w trakcie śledztwa ustalono, że ranę zagrażającą życiu zadał pocisk wystrzelony przez innego uczestnika polowania, który niewłaściwie ocenił sytuację strzelając do zwierzęcia, w wyniku czego odłamek pocisku zrykoszetował i trafił pokrzywdzonego.

Myśliwy nie przyznaje się do winy

Oskarżony nie przyznaje się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Za nieumyślne zranienie grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Oprócz Marka W. na ławie oskarżonych może zasiąść 66-letni łowczy Krzysztof M., który sfałszował zapisy w elektronicznej księdze polowań. W tym przypadku mężczyzna przyznał się do winy i prokuratura wniosła o warunkowe umorzenie postępowania karnego.

Czytaj także: Myśliwy postrzelony, a poseł Katarzyna Piekarska (KO) zachwycona. „Małe, a cieszy”. Skandal!

PAP/fot. pixabay