PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Groźny wypadek; motocyklista wjechał w ciągnik rolniczy

Groźny wypadek; motocyklista wjechał w ciągnik rolniczy

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-10 10:45:00
Motocyklista

Rozpoczął się sezon motocyklowy, a z nim pierwsze groźne wypadki. Do jednego z nich doszło w gminie Jabłonna, gdzie motocyklista wjechał w ciągnik rolniczy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń w momencie gdy traktorzysta skręcał na pole, prowadzący jednoślad rozpoczął manewr wyprzedzania. Niestety po chwili doszło do zderzenia obu pojazdów. W wyniku zderzenia obrażenia odniósł kierujący motocyklem i został przewieziony do szpitala. Policja prowadzą dalsze czynności ustalające przyczyny wypadku.

Motocyklista wjechał w ciągnik podczas wyprzedzania

Do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem w miejscowości Chmiel Pierwszy w gminie Jabłonna w powiecie lubelskim. Na drodze powiatowej łączącej Lublin z Krzczonowem motocykl zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż obaj kierowcy poruszali się od strony Skrzynic. Motocyklista podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim ciągnika rolniczego z opryskiwaczem. W tym czasie traktorzysta sygnalizował już jednak zamiar skrętu w lewo, na pobliskie pole. Kiedy zaczął skręcać, oba pojazdy się zderzyły.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia pod Poznanie doszło do innego groźnego wypadku, gdzie ciągnik zderzył się z autobusem.

Motocyklista

Mężczyzna jadący jednośladem doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Jak wyjaśniał, sądził, iż zdąży wyprzedzić ciągnik. Teraz policjanci prowadzą czynności, których celem jest ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. Zablokowany jest jeden pas jezdni, jednak z uwagi na niewielki ruch na tej trasie, nie ma problemów z przejazdem.

Czytaj też: Kierowca BMW wyprzedzał na skrzyżowaniu. Uderzył w ciągnik rolniczy

lublin112.pl/fot.Facebook


Autor: Świat Rolnika

Rosjanie zajęli polskie gospodarstwo na Ukrainie i zabili pracowników


Autor: Emilia Gromczak

Serwis internetowy SatAgro idealny dla gospodarstw produkujących rośliny


Autor: Świat Rolnika

Rolnictwo w obliczu wojny i zmian klimatu. Rewolucja zdaje się być nieunikniona


BULT SMOGOWICZE