PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Wiadomości rolnicze / Chciał kupić nawozy, a stracił ponad 400 tysięcy złotych

Chciał kupić nawozy, a stracił ponad 400 tysięcy złotych

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-01 10:27:00
nawozy

KPP w Bielsku Podlaskim poinformowała, że ponad 400 tysięcy złotych stracił właściciel firmy rolniczej, który chciał kupić nawozy. 

Pomimo przelania pieniędzy rzekomej firmie zajmującej się ich sprzedażą, do chwili obecnej pokrzywdzony nie otrzymał zamówionego towaru, ani też zwrotu gotówki. Komenda Powiatowa Policji apeluje o zachowanie ostrożności i rozsądku podczas zakupów na odległość.

Nawozy warte 400 tysięcy złotych nie zostały dostarczone 

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim, 30 marca zgłosiła się na komendę przedstawicielka firmy rolniczej z powiatu bielskiego i poinformowała o oszustwie podczas zakupu nawozów sztucznych. Kobieta powiedziała, że w połowie marca skontaktował się z nimi telefonicznie mężczyzna. Rozmówca podał się za przedstawiciela firmy handlującej nawozami sztucznymi i zaoferował do sprzedaży towar. Właściciel firmy postanowił kupić u niego nawozy na łączną kwotę ponad 400 tysięcy złotych. Zgodnie z ustaleniami, towar miał być dostarczony do kupującego po wpłaceniu przez niego całej kwoty. 

Po konsultacji z pracodawcą, pracownicy firmy wpłacili żądaną kwotę ponad 400 tysięcy złotych na konto podane przez mężczyznę i oczekiwali na dostarczenie zamówionego towaru. Niestety zamówione nawozy nie dotarły do powiatu bielskiego, a po pewnym czasie kontakt ze sprzedającym „urwał się”.

Policjanci apelują o rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. Warto być czujnym i ostrożnym, aby nie dochodziło do takich sytuacji.

nawozy

Czytaj też: Środki ochrony roślin muszą być oryginalne! Nie kupuj podróbek

bielsk-podlaski.policja.gov.pl/fot.pixabay


Autor: Emilia Gromczak

Gradobicia we Francji. Producenci zgłaszają spore uszkodzenia






Autor: Emilia Gromczak

Drzewo przygniotło 63-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu






Autor: Emilia Gromczak

Rosjanie ostrzelali przedsiębiorstwo rolne w Zaporożu. Straty są ogromne






BULT SMOGOWICZE