PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Zełenski: Trzeba niezwłoczne nałożyć nowe sankcje na Rosję

Zełenski: Trzeba niezwłoczne nałożyć nowe sankcje na Rosję

Autor: Świat Rolnika 2022-07-15 12:27:00
sankcje

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, że należy nałożyć na Rosję nowe sankcje. Zdaniem prezydenta, trzeba to zrobić tak szybko, jak tylko to możliwe.

Ukraiński prezydent dodał również, że potrzebny jest także trybunał do osądzenia rosyjskiej agresji i zbrodni rosyjskich okupantów. Zełenski podkreślił, że Ukraińcy są wdzięczni za okazywaną im pomoc, ale równocześnie dodał, że nadszedł czas aby formalnie uznać Rosję za państwo terrorystyczne.

Zełenski: Konieczne są nowe sankcje

,,Terror to wirus. Jeśli jeden z terrorystów pozostaje nieosądzony, to stanowi to jedynie zachętę dla innych. Nowe sankcje (za terroryzm) są potrzebne tak szybko jak to możliwe" – powiedział Zełenski, jak relacjonuje agencja Ukrinform.

Jego zdaniem absolutnie konieczne jest zastosowanie jak najszybciej takich restrykcji na rosyjski eksport energii, które uniemożliwią terrorystom pokrywanie ich wydatków kosztem społeczności międzynarodowej.

,,Chcę podkreślić, że to jest potrzebne nie tylko Ukrainie, nie tylko naszym obywatelom, których życie jest zagrożone przez rosyjski terroryzm. To jest potrzebne wam wszystkim, każdej osobie na świecie, która choć trochę ceni ludzkie życie"" – powiedział Zełenski.

Zełenski podkreślił, że Ukraińcy są wdzięczni za okazywaną im pomoc, ale równocześnie dodał, że nadszedł czas, aby formalnie uznać Rosję za państwo terrorystyczne.

Ukraiński prezydent oświadczył też, że konieczne jest powołanie specjalnego trybunału, który osądzi rosyjską agresję i stworzenie specjalnego mechanizmu kompensacyjnego umożliwiającego kierowanie środków państwa terrorystycznego do ofiar jego agresji. 

sankcje

Czytaj też: KE zaprezentuje niebawem 7. pakiet sankcji; Polska zgłosiła uwagi

PAP/fot.fb,Wołodymyr Zełenski/fot.pixabay