PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Protest rolników w Holandii. Zablokowali centra dystrybucyjne

Protest rolników w Holandii. Zablokowali centra dystrybucyjne

Autor: Kamila Ciężka 2022-07-04 18:00:00
Protest rolników

Już kolejny dzień trwa wielki protest rolników przeciwko polityce holenderskiego rządu w sprawie ograniczania emisji tlenku azotu.

Rolnicy zablokowali w poniedziałek 20 centrów dystrybucyjnych największych sieci supermarketów. Z informacji mediów wynika, że zablokowano centra takich sieci handlowych jak Albert Heijn, Aldi, Jumbo i Lidl.

Trwa protest rolników w Holandii

Protest rolników tym razem skutkował zablokowaniem centrów dystrybucyjnych supermarketów. Sieć Albert Hijn poinformowała w poniedziałek, że nie będzie realizować zamówień złożonych przez internet.

„Poinformowaliśmy już o tym naszych klientów” – głosi oświadczenie rzecznika AH.

„Blokowanie naszych centrów jest nie do przyjęcia” – twierdzi Marc Jansen, dyrektor Centralnego Biura ds. Handlu Żywnością (CBL).

W jego ocenie dłuższa blokada spowoduje niedobory takich podstawowych produktów jak pieczywo, warzywa, owoce i mleko.

Rolnicy zablokowali także autostrady w kilku miejscach w kraju. Media informują o utrudnieniach w ruchu na autostradzie A37 i drodze N359 niedaleko granicy z Niemcami.

Z informacji portalu NOS wynika, że w poniedziałek rano zablokowany był także port w Harlingen na północy kraju. Władze gminy poinformowały popołudniu na Twitterze, że blokada została zakończona.

protest rolników

Czytaj też: Haga nie czeka na protest. Zarekwirują rolnikom traktory

PAP/fot. FDF