PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Pożary trawią hiszpańskie lasy. Na zachodzie zginął strażak

Pożary trawią hiszpańskie lasy. Na zachodzie zginął strażak

Autor: Świat Rolnika 2022-07-18 14:15:00
Pożary

Ogromne pożary lasów pustoszą Hiszpanię, a w szczególności jej północną oraz zachodnią część, gdzie w niedzielę potwierdzono śmierć jednego ze strażaków.

Jak poinformował premier Hiszpanii Pedro Sanchez, 62-letni strażak zginął w Ferreruela de Tabara, w gminie Losacio, we wspólnocie autonomicznej Kastylii i Leonu. Ze śledztwa wynika, że mężczyzna poniósł śmierć walcząc z dużym pożarem lasu, kiedy został okrążony przez ogień.

Pożary w Hiszpanii

W poniedziałek największe pożary występują w Galicii, w północno-zachodniej części kraju, a także w położonych na zachodzie wspólnotach autonomicznych Estremadury oraz Kastylii i Leonu, gdzie w rano ewakuowano około tysiąca osób.

W nocy z niedzieli na poniedziałek ewakuowano ponad 200 osób w prowincji Barcelona, na północnym wschodzie Hiszpanii, gdzie strażacy walczą z dużym pożarem lasów w gminie Pont de Vilomara i Rocafort. Z szacunków autonomicznego rządu Katalonii wynika, że w regionie tym wskutek utrzymujących się od czwartku pożarów konieczna była ewakuacja blisko 5 tys. osób.

pożary

Czytaj też: Pożary w Południowej Europie. Tragiczne skutki fali upałów

PAP/fot.pixabay