PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / Angela Merkel nadal przeciwna przyjęciu Ukrainy do NATO

Angela Merkel nadal przeciwna przyjęciu Ukrainy do NATO

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-04 14:30:00
Angela Merkel

Angela Merkel podtrzymuje swoją decyzję o nieprzyjmowaniu Ukrainy do NATO – podała w poniedziałek agencja dpa.

Agencja poprosiła byłą kanclerz Niemiec o skomentowanie krytycznych słów ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego po ujawnieniu rosyjskich zbrodni wojennych w Buczy. Przypomnijmy, że ukraińscy żołnierze odkryli dziesiątki zabitych cywilów w odzyskanym mieście Bucza na północny zachód od Kijowa. Dziennikarze agencji AFP informowali, że wśród ofiar było wielu cywilów, niektórzy z nich mieli związane z tyłu ręce.

Angela Merkel nadal przeciwko Ukrainie w NATO

„Była kanclerz federalna dr Angela Merkel podtrzymuje swoje decyzje podjęte w związku ze szczytem NATO w Bukareszcie w 2008 roku” – poinformowała rzeczniczka Merkel w odpowiedzi na prośbę dpa. Podkreśliła jednocześnie, że „była kanclerz wspiera międzynarodowe wysiłki na rzecz zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainie”.

„W związku z okrucieństwami, które ujawniono w Buczy i innych miejscowościach na Ukrainie, wszystkie wysiłki rządu federalnego i społeczności międzynarodowej, aby stanąć po stronie Ukrainy i położyć kres barbarzyństwu i wojnie Rosji przeciwko Ukrainie, mają pełne poparcia byłej kanclerz” – wyjaśniła rzeczniczka.

Zełenski w niedzielę zaprosił Merkel i byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, aby pojechali do Buczy i osobiście zobaczyli skalę rosyjskich zbrodni, popełnionych na cywilach.

„Zapraszam panią Merkel i pana Sarkozy'ego do odwiedzenia Buczy i zobaczenia, do czego doprowadziła polityka ustępstw wobec Rosji w ciągu 14 lat. Na własne oczy zobaczycie torturowanych Ukraińców” – oświadczył Zełenski.

„Na szczycie w 2008 roku państwa NATO obiecały członkostwo Ukrainie, ale potem wycofały się z tego z uwagi na Rosję. Merkel i Sarkozy zablokowali żądania innych partnerów NATO, dotyczące szybkiej akcesji Ukrainy” – przypomina „Die Welt”.

Angela Merkel

Czytaj też: Putin przekupił ekologów. Gruba kasa ważniejsza od ”idei”

PAP/fot.wikimedia,kremlin.ru


Autor: Polska Agencja Prasowa

KE: Rosjanie celowo niszczą ukraińskie magazyny żywności


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szefowa KE: Rosja wstrzymuje dostawy żywności. Wykorzystuje to jako broń


Autor: Emilia Gromczak

ONZ liczy na porozumienie Rosji i Zachodu w sprawie eksportu żywności


BULT SMOGOWICZE