PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Świat / USA nałożyły nowe sankcje na rosyjskie firmy. To zaboli

USA nałożyły nowe sankcje na rosyjskie firmy. To zaboli

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-21 12:30:00
Sankcje

Ministerstwo finansów Stanów Zjednoczonych ogłosiło, że nałożyło nowe sankcje na rosyjskie banki, oligarchów oraz osoby prywatne.

Mają one uderzyć w podmioty, które próbowały uniknąć wcześniejszych restrykcji nałożonych przez władze Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Dodatkowo sankcjami objęto trzech przedstawicieli rosyjskich władz za udział w naruszaniu praw człowieka i osłabianie demokracji na Białorusi.

USA uruchamia nowe sankcje wymierzone w Rosję

Nowe sankcje objęły m.in. rosyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się wykopywaniem kryptowaluty Bitriver, oligarcha Konstantin Małofiejew, jak i 635 obywateli Rosji, którzy "są zaangażowani w tłumienie buntów w Rosji i za granicą, byli zaangażowani w działalność, która zagraża integralności terytorialnej Ukrainy, i w łamanie praw człowieka w zakładach karnych i miejscach nieoficjalnych zatrzymań na kontrolowanym przez Rosjan terytorium Donbasu na Ukrainie" – jak podano w oświadczeniu, cytowanym przez serwis Axios.

Dodatkowo trzej rosyjscy przedstawiciele władz zostali objęci nowymi amerykańskimi sankcjami za udział w naruszaniu praw człowieka i osłabianie demokracji na Białorusi.

Sankcje

"Resort finansów może i będzie namierzać tych, którzy unikają, próbują uniknąć lub pomagają uniknąć amerykańskich sankcji nałożonych przeciwko Rosji, ponieważ pomagają oni wspierać brutalną wojnę z wyboru Putina" – napisano w oświadczeniu.

"Stany Zjednoczone będą pracować nad zapewnieniem, że sankcje, które nałożyliśmy, w ścisłej koordynacji z naszymi międzynarodowymi partnerami, obniżą zdolność Kremla do demonstrowania siły i finansowania inwazji" – dodano.

Czytaj też: Australia nakłada kolejne sankcje na rosyjskie przedsiębiorstwa

PAP/fot.Wikimedia/Pixabay


Autor: Emilia Gromczak

Rosyjski statek nie wpuszczony do Egiptu. Wszystko przez kradzież zboża


Autor: Polska Agencja Prasowa

"Spiegel": Córka Putina jest w związku z szefem monachijskiego baletu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Niemcy zapewniają, że Ukraina może liczyć na ich pomoc w walce z Rosją


BULT SMOGOWICZE