PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Producent surówek Maga Foods wykreślony z listy sankcyjnej 

Producent surówek Maga Foods wykreślony z listy sankcyjnej 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-11 11:00:00
Maga Foods

Udało się! Z listy sankcyjnej firm prowadzonej przez MSWiA w związku z agresją Rosji na Ukrainę została wykreślona firma Maga Foods sp. z o.o. 

Jak poinformował wiceminister MSWiA Maciej Wąsik, ponieważ zmienił się jej właściciel – została przejęta przez spółkę pracowniczą. Polska lista sankcyjna jest uzupełnieniem listy unijnej i odnosi się do oligarchów i podmiotów rosyjskich prowadzących realne interesy na terenie naszego kraju.

Firma Maga Foods po miesiącach prób, wykreślona z listy sankcyjnej 

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji napisał o wykreśleniu firmy Maga Foods sp. z o.o. z listy sankcyjnej w czwartek na Twitterze.

Polska lista sankcyjna jest uzupełnieniem listy unijnej i odnosi się do oligarchów i podmiotów rosyjskich prowadzących realne interesy na terenie naszego kraju.

Lista sankcyjna została opublikowana w kwietniu w Biuletynie Informacji Publicznej MSWiA. Jej utworzenie umożliwiła ustawa, która wprowadziła m.in. zakaz importu i tranzytu przez Polskę węgla i koksu pochodzącego z Rosji i z Białorusi, a także zamrożenie funduszy oraz zasobów gospodarczych osób i podmiotów wskazanych na specjalnej liście sankcyjnej.

Ustawa rozszerzyła możliwość stosowania mechanizmów, wynikających z unijnych przepisów sankcyjnych, związanych z mrożeniem majątków i wstrzymywaniem transakcji. Dodała także dwa rozwiązania krajowe, czyli możliwość wykluczenia z postępowań o udzielenie zamówienia publicznego lub wpisania do wykazu cudzoziemców, których pobyt w Polsce jest niepożądany.

Pierwotnie na liście znalazło się 50 osób i podmiotów gospodarczych, które zostały objęte sankcjami za bezpośrednie lub pośrednie wspieranie agresji Rosji na Ukrainę, czy też naruszeń praw człowieka w Rosji lub na Białorusi.

Maga Foods

Czytaj też: Polski producent surówek objęty sankcjami przez pomyłkę. Izdebski zapowiada pomoc

PAP/fot.fb, MagaFoods