PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Protesty rolników w Holandii przeniosą się na lotniska?

Protesty rolników w Holandii przeniosą się na lotniska?

Autor: Świat Rolnika 2022-06-30 16:30:00
Protesty rolników

Protesty rolników w Holandii mogą przenieść się w najbliższy poniedziałek na tamtejsze lotniska. Organizatorzy przewidują w trzech portach.

Na kontach społecznościowych protestujących widać wezwanie do protestowania 4 lipca na dużą skalę. Wezwanie, które jest masowo udostępniane i popierane, przewiduje działania na lotnisku Schiphol, Eindhoven i Rotterdamie w Hadze. Wzywa się również do wyboru centrów dystrybucji żywności i portu w Rotterdamie jako celów działań. Połączenie odbywa się na różnych kanałach, w tym na WhatsApp i Telegram.

Protesty na pełną skalę

„Nasz rząd nie jest jeszcze pod wrażeniem działań sektora rolnego i ludności wiejskiej. Czas na duże protesty od poniedziałku 4 lipca 2022 r. Holandia zamknięta, ale utrzymuj porządek” – to jedno z wezwań. Protesty rolników mają się odbywać regionalnie. Rolnicza grupa działania Agractie twierdzi, że widziała wezwanie, ale twierdzi, że nie jest zaangażowana w organizację. Farmers Defence Force (FDF) również podkreśla, że nie jest to akcja, która została przez nich wymyślona.

Rzecznik Haarlemmermeer, do którego należy Schiphol, mówi, że gmina jest świadoma planów działania i że „plany są gotowe”. „Jeśli ten protest nie łamie żadnych zasad, odpuśćmy. Nie mogę przewidzieć możliwej całkowitej blokady Schiphol. Zobaczymy to, kiedy to się stanie”

Gigantyczne protesty rolników w Holandii

Rzecznik bierze pod uwagę, że sąd wyda krajową dyrektywę w celu egzekwowania bardziej rygorystycznych przepisów, biorąc pod uwagę działania rolników we wtorek wieczorem w domu ministra azotu Christianne van der Wal. Szef krajowej policji mówi w odpowiedzi, że jest świadomy zapowiedzianych działań i „będzie się ich bacznie przyglądać”.

Schiphol, Rotterdam oraz porty lotnicze w Hadze i Eindhoven, do których rolnicy przewidzieli swoje działania zgodnie z wewnętrznymi kanałami komunikacji, podejmą rozmowy z Royal Netherlands Marechaussee. Ta służba jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo i egzekwowanie na lotniskach. W grudniu 2021 r. na Schiphol odbyły się również protesty rolników. W tamtym czasie była to zabawna kampania, w której rolnicy oferowali zakup Schiphol.

Czytaj również: Protesty rolników w Holandii. Gospodarze starli się z policją

nieuweoogst.nl /fot.FDF