PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Polski Narodowy Holding Spożywczy stworzą także podmioty… zagraniczne

Polski Narodowy Holding Spożywczy stworzą także podmioty… zagraniczne

Autor: Tomasz Racki 2022-03-29 11:01:00
Polski Narodowy Holding Spożywczy stworzą także podmioty… zagraniczne

Narodowy Holding Spożywczy to jeden z kluczowych projektów MRiRW oraz MAP. Okazuje się, że w skład nowego tworu wejść mogą także zagraniczne podmioty.

W przyszłości będzie akwizycja do polskiego holdingu spożywczego – zapowiedział we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Chcemy pozyskać nowe podmioty, w tym zagraniczne – dodał.

Narodowy Holding Spożywczy z zagranicznym kapitałem

"Zamierzamy w przyszłości dokonywać akwizycji do polskiego holdingu spożywczego" - zapowiedział wicepremier Sasin. "Mamy zamiar pozyskiwać do tego holdingu nowe podmioty, w tym zagraniczne, bo dziś takie możliwości są" – dodał.

Przypomniał, że rząd Zjednoczonej Prawicy buduje polskie duże podmioty, którym już się staje Krajowa Grupa Spożywcza. "Takim podmiotem będzie też powiększony Orlen i zaraz będziemy mówić o nowych konsolidacjach w gospodarce" – zapowiedział.

Jak podkreślił szef MAP, nie ma inne drogi, jeśli Polska chce zachować suwerenność i bezpieczeństwo w kluczowych sektorach gospodarki.

Holding już lada chwila

,,Zgodnie z deklaracją w I półroczu tego roku ten Narodowy Holding  Spożywczy powinien funkcjonować" – wskazał. Pytany o sklepy holdingu Kowalczyk wyjaśnił, że pierwsze takie sklepy trzeba nabyć. ,,W tej chwili skupiamy się na tych podmiotach gospodarczych, które są w holdingu, czyli spółkach strategicznych rolnych" – powiedział. Wskazał na Krajową Spółkę Cukrową i magazyny zbożowe Elewarr. ,,Będziemy chcieli nabywać w różnych miejscach zakłady przetwórcze, bo to jest niezwykle istotne, ale myślę, że również przyjdzie czas na sieć handlową" – wskazał wicepremier.

Czytaj także: Kowalczyk o holdingu spożywczym: Chcemy nabywać zakłady przetwórcze

PAP/fot. poixabay


AgroUnia zostanie ukarana za protest przed biurem poselskim PiS 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-30 15:45:00

KRUS: Zmiana numerów rachunków bankowych dla wpłat składek

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-30 15:00:00

Henryk Kowalczyk w Pułtusku o sytuacji w polskim rolnictwie

Autor: Kamila Ciężka 2022-06-29 16:30:00

BULT SMOGOWICZE