PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Polityka rolna / Anna Moskwa spotkała się z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy

Anna Moskwa spotkała się z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-05 17:30:00
Anna Moskwa

Uzgodniono wspólne działania, jakie zostaną podjęte w celu usunięcia lub zawieszenia Rosji w międzynarodowych organizacjach ds. energii – przekazała Anna Moskwa. 

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa rozmawiała z szefem ukraińskiej dyplomacji w Warszawie. Minister spraw zagranicznych Ukrainy, relacjonując spotkanie z minister Moskwą na swoim Twitterze wyjaśnił, że spotkanie miało na celu m.in. koordynację stanowisk dotyczących polsko-ukraińskiej współpracy z MAEA (Międzynarodową Agencją Energii Atomowej"

Anna Moskwa rozmawiała z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy

Szefowa resortu klimatu i środowiska przekazała we wtorek na Twitterze, że spotkała się z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytrem Kułebą. Dodała, że w trakcie tego spotkania uzgodniono wspólne działania "jakie podejmiemy w najbliższych dniach w celu usunięcia lub zawieszenia Rosji w międzynarodowych organizacjach ds. energii".

Minister spraw zagranicznych Ukrainy, relacjonując spotkanie z minister Moskwą na swoim Twitterze wyjaśnił, że spotkanie miało na celu m.in. koordynację stanowisk dotyczących polsko-ukraińskiej współpracy z MAEA (Międzynarodową Agencją Energii Atomowe)". "Oboje zgadzamy się, że rosyjska obecność w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej musi się zakończyć" – podkreślił Kułeba.

Anna Moskwa

Rozmowy dot. również projektów energetycznych

Zaporoska Elektrownia Atomowa, to największa elektrownia jądrowa w Europie, zbudowana w latach 1980–1986. Elektrownia została zajęta przez wojska rosyjskie w nocy z 3 na 4 marca.

Kułeba dodał, że rozmowy z szefową MKiŚ dotyczyły również "dużych i korzystnych" dla Polski i Ukrainy projektów energetycznych.

W połowie marca minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zwróciła się do szefa Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej o zawieszenie Rosji we wszystkich organach tej organizacji w związku działaniami Rosjan w elektrowniach jądrowych w Czarnobylu i Zaporożu.

Czytaj też: Skutki wojny na Ukrainie. Dwucyfrowy średnioroczny wzrost cen

PAP/fot. tt Anna Moskwa 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Premier: UE powinna pomóc w rozbudowie infrastruktury eksportowej


Autor: Tomasz Racki

Kanadyjski rzepak znów popłynie do Chin. To przez wojnę na Ukrainie


Autor: Tomasz Racki

Kowalczyk: będzie interwencja w sprawie importowanych truskawek sprzedawanych jako polskie


BULT SMOGOWICZE