PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Ekofirmy mają poważny problem. Szybko sobie z nim nie poradzą

Ekofirmy mają poważny problem. Szybko sobie z nim nie poradzą

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-01 09:00:00
ekofirmy

Ekofirmy mają problem z niewielkim zainteresowaniem zatrudnieniem w sektorze – o perspektywach rozwoju ekofirm pisze „Puls Biznesu”.

W perspektywie najbliższych lat przewidywany jest wzrost inwestycji w nowe technologie przetwarzania surowców oraz wyższe marże sprzedaży – czytam.  Jak podaje gazeta, „eksperci podkreślają, że branża ma spory wpływ na środowisko, a także zdrowie ludzi i zwierząt. W tym sektorze działają firmy, które przetwarzają różne rodzaje odpadów – m.in. sortownie, kompostownie, biogazownie, spalarnie, a także zakłady recyklingu”.

Ekofirmy napotykają problemy 

Dziennik pisze o problemach z rozwojem rynku pracy, jakie napotykają ekofirmy. „Według raportu PARP w ostatnim czasie nowych pracowników poszukiwało 20 proc. przedsiębiorców z branży materiałów surowcowych. Prawie połowa z nich mierzyła się z trudnościami rekrutacyjnymi. Ich przyczyną było małe zainteresowanie ofertami pracy”.

Gazeta informuje o tym, jak przedsiębiorcy oceniają swoje zaplecze kadrowe oraz jego kompetencje. „95 proc. pracodawców docenia umiejętności podwładnych, z czego aż 61 proc. szefów firm nie widzi potrzeby doskonalenia ich kompetencji” – czytamy. „Natomiast reszta przedsiębiorców uważa, że w pewnych dziedzinach warto doszkolić pracowników”.

Dziennik zauważa, że „coraz większe znaczenie w branży będą mieli specjaliści ds. ochrony środowiska, prawnicy i analitycy danych. Potrzebni będą również specjaliści, którzy potrafią usprawniać maszyny i dopasować je do zmieniającego się składu odpadów”.

Ekofirmy

Czytaj też: Niewłaściwe znakowanie żywności „bio” i „eko” będzie podlegać karze

PAP/fot.pixabay


Autor: Tomasz Racki

Płaca minimalna zostanie podniesiona o 490 zł? Sprawdź, od kiedy


Autor: Polska Agencja Prasowa

Anna Moskwa: Polskie magazyny gazu są zapełnione w 90 proc.


Autor: Polska Agencja Prasowa

Politycy PSL organizują zieloną niedzielę dla przedsiębiorców


BULT SMOGOWICZE