PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana przez CBŚP

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana przez CBŚP

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-06 11:00:00
fabryka papierosów

Nielegalna fabryka papierosów wytwarzała około 3 000 papierosów na minutę. Służby dotarły do grupy przestępczej zajmującej się tym procederem.  

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej rozbili grupę zajmującą się nielegalną produkcją papierosów. W trakcie akcji zlikwidowano nowoczesną linię produkcyjną, wartą nawet 5 mln zł, której wydajność wynosiła około 3 tys. papierosów na minutę.

Konfiskata sprzętu wartego miliony

Podkomisarz Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP przekazał PAP, że nad sprawą grupy przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją papierosów pracowali policjanci z warszawskiego CBŚP wspólnie z mazowiecką KAS. Śledczy ustalili, że nielegalna fabryka papierosów znajdowała się w powiecie sztumskim w woj. pomorskim. "Wytwórnia wyrobów tytoniowych mieściła się w hali dawnego zakładu produkującego artykuły papiernicze" – podał policjant.

"Funkcjonariusze zatrzymali sześć osób i zlikwidowali kompletną linię do produkcji nielegalnych papierosów, a także ich pakowania. Służby przejęły bardzo nowoczesne maszyny służące do wytwarzania nielegalnych wyrobów tytoniowych, których wydajność produkcyjną biegły ocenił na około 3 tysiące papierosów na minutę. Wartość całej linii produkcyjnej szacowana jest na kwotę nawet 5 milionów złotych" – podkreślił Żukiewicz.

fabryka papierosów

Nielegalna fabryka papierosów kradnie znak towarowy znanej marki

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie starszy rewident Justyna Pasieczyńska poinformowała PAP, że podczas akcji zabezpieczono m.in. ponad 1,2 tony tytoniu i 7 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. "Produkowane papierosy miały oznaczenia znakiem towarowym jednej z najbardziej znanych na rynku marek papierosów. O nielegalnym wykorzystaniu zastrzeżonego znaku zawiadomiono właściciela znaku towarowego" – zaznaczyła Pasieczyńska.

"Straty budżetu państwa związane z produkcją, którą prowadziła nielegalna fabryka papierosów, są szacowane na blisko 9 mln zł"– dodała rzeczniczka IAS w Warszawie.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna zarzut kierowania tą grupą. Pozostałe zarzuty dotyczyły przestępstw karno– skarbowych. Decyzją sądu wszyscy zatrzymani zostali aresztowani na 3 miesiące. Śledztwo do dalszego prowadzenia przejęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Czytaj również:Bimbrownia w Wielkopolsce zlikwidowana. Zabezpieczono 470 litrów

PAP/fot.pixabay


Izba Zbożowo–Paszowa: Coraz większa podaż zbóż na polskim rynku

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 17:30:00

Ostrzeżenie hydrologiczne na Opolszczyźnie. Może dojść do podtopień

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 10:40:00

Minister Moskwa na spotkaniu z wicekanclerzem Niemiec

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 21:00:00

BULT SMOGOWICZE